Nr projektu. 205

Przystanek Gądowianka dla ludzi [WBO. 2017]

Głosów: 80

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin)
  • Próg budżetowy: do 250 000 zł

Uzasadnienie

Przystanek Gądowianka z dostawioną wiatą jest umiejscowiony na skrawku chodnika, przy trzy pasmowej szerokiej ulicy. Rowerzyści i piesi dzielą skrawek betonu pomiędzy lampą a wiatą.
Zgodnie z Wrocławską Polityką Mobilności proponuję pomniejszyć zatokę autobusową i/lub zasypać skarpę w stronę ogrodów działkowych zwiększając ilość miejsca. Warto również przenieść lampę oświetleniową. Ruch rowerowy pokierować oznaczeniami poziomymi "sierżantami" za wiatą przystanku, którą można oddzielić od tej przestrzeni kwitnącym żywopłotem.
Dodatkowo można zastąpić betonowy mur działek zielonymi nasadzeniami aż do skrzyżowania z ul. Bystrzycką, zwiększając w ten sposób widoczność na tym skrzyżowaniu.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z uwagami. Brak możliwości wydzielenia pasa rowerowego kosztem istniejącej zatoki autobusowej, która posiada przewidziane w takich wypadkach parametry (szer. 3,0 m). Działka nr 1/2, AM-01, obręb Muchobór Mały stanowi własność Gminy w użytkowaniu wieczystym Polskiego Związku Działkowców. Sugeruje się poszerzenie chodnika/peronu (konieczny mur oporowy) i przestawienie oświetlenia i wiaty przystankowej poza krawędź zewnętrzną ciągu pieszo-rowerowego. Pozwoli to na zachowanie pełnej szerokości ciągu pieszo-rowerowego przy jednoczesnym zachowaniu pełnej infrastruktury przystankowej w granicach pasa drogowego. Szacowany koszt zadania to 250 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 12: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Gądów-Popowice Płd.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

80

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 80
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 37
Mężczyźni 43

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.