Humanitarium - Ogrody Doświadczeń

To wyjątkowe miejsce łączące edukację z zabawą.


Na terenie Kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach (ul. Stabłowicka 147A) działa park rozrywki edukacyjnej "Ogrody Doświadczeń. Humanitarium". Od 10 września 2014 r. będzie można oglądać nową ekspozycję dotyczącą widzenia i optyki.Wystawa „Szkiełko i oko – tajemnice optyki” to kolejny doskonały pretekst do rodzinnych odwiedzin w Ogrodzie Doświadczeń Humanitarium przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich.

Lustra i latająca miotła

Lustra, zwierciadła, motyw odbitego obrazu i złudzeń, jakie można dzięki niemu zaobserwować, pojawiają się na wystawie kilkakrotnie, np. na stanowisku z „latającą” miotłą.
Dorośli będą mieli wiele okazji, aby wrócić do dawnych czasów, np. w kalejdoskopie, czyli zbudowanej z luster skrzyni, w której wnętrzu można się poczuć jak podczas zabaw przy babcinej toaletce ze skrzydłami.
Centrum wystawy jest labirynt, w którym znajduje się 25 stanowisk. W mniej lub bardziej złożony sposób prezentują one zjawiska optyczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień. – Mamy okazję zobaczyć, kiedy dzięki światłu, różnym rodzajom soczewek, a nawet odpowiednio podświetlonej wodzie, wzrok może nas zwodzić – mówi Karolina Małecka.
Duże wrażenie robi stanowisko z kamerą na podczerwień lub kameralny pokój ze zdeformowanym wnętrzem, w którym poruszanie się jest wyzwaniem dla błędnika.
Zresztą, przedmiotów, stanowisk, zabaw i doświadczeń, przy których okazuje się, że świat jest inny niż my go widzimy, jest na wystawie całe mnóstwo.

Aktualne godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 8:00-17:00
sobota 11:00 – 18:00
niedziela 11:00 – 18:00

Cennik biletów wstępu:
ulgowy 12 zł
normalny 15 zł
rodzinny 12 zł/osoba
grupowy 10 zł

Aktualne informacje: humanitarium.eitplus.pl

Pokaż na mapie

Zgłoś uwagę