www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Biznes

Wrocław awansował w światowym rankingu GaWC 2020

Wrocław w najnowszym światowym rankingu Globalization and World Cities 2020 awansował do kategorii gamma miast światowej gospodarki. Publikacja pokazuje metropolie o największym znaczeniu ekonomicznym z Londynem i Nowym Jorkiem na czele.

W publikowanym od 20 lat rankingu „The World According to GaWC” – organizowanym przez brytyjski think tank Globalization and World Cities (GaWC) przy Loughborough University – nie ma miejsc, a miasta są kwalifikowane do kilku kategorii: alfa, beta i gamma, a także do dwóch kategorii o niższym znaczeniu: high sufficiency i sufficiency czyli poziom wysoki dostateczny i dostateczny.

– Zestaw zawiera największe, najlepiej połączone ze światem i najbardziej rozwinięte miasta, które pełnią dominującą funkcję w rodzimym kraju. To miejsca o największym znaczeniu dla światowej gospodarki, predysponowane do lokalizowania instytucji międzynarodowych, siedzib dużych firm i organizacji – podkreślają organizatorzy rankingu.

Ranking co roku oparty jest na klasyfikacji miast w światowej gospodarce na podstawie zaawansowanych usług biznesowych m.in. finansowych, księgowych, consultingowych, prawniczych, reklamowych.

Zobacz cały artykuł