www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Kultura

Twórca kultowych plakatów akcji "Sprzątanie świata" z wystawą we Wrocławiu

Od 21 sierpnia możemy obejrzeć 25 plakatów dla akcji Sprzątanie świata – Polska, a także projektów plakatów proekologicznych, które wybitny polski grafik Andrzej Pągowski przekazał Fundacji Nasza Ziemia. – Oglądajcie, pokazujcie, mówcie, planeta jest w waszych rękach– zachęcał autor projektów podczas otwarcia wystawy dostępnej na ulicy Świdnickiej (za przejściem).

To kolejna artystyczna wizyta plakacisty w naszym mieście. Ostatnio jego plakaty filmowe można było oglądać na wystawie przy okazji 18. MFF Nowe Horyzonty w 2018 r. – Wszystkie projekty, które realizowałem we Wrocławiu, spotykały się z wielkim zainteresowaniem – nie kryje Andrzej Pągowski. 

Jak posprzątać świat

„Morze ryb czy morze śmieci”, „Wpłyń na czyste Mazury” i „Zostań Przyjacielem Bałtyku” – między innymi te prace Andrzeja Pągowskiego reprezentowały ekologiczne programy Fundacji Nasza Ziemia i wszystkie zobaczymy właśnie na wrocławskiej wystawie w plenerze na ul. Świdnickiej.