www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Komunikacja

Przebudowa ul. Berenta na ujęciach z drona

Cała inwestycja będzie ostatecznie kosztować około 10 milionów. Wrocławskie Inwestycje zwiększyły zakres prac m.in. o przebudowę kanału deszczowego dla komfortu mieszkańców. Wszystkie prace na ul. Berenta i sąsiednich drogach mają zakończyć się do końca roku.

– Wymieniliśmy już podbudowę i nawierzchnię na fragmencie al. Kasprowicza (kilkaset metrów w pobliżu Berenta i Przybyszewskiego). Powstały tam azyle dla pieszych, fragment nowej drogi dla rowerów i chodnik – wylicza Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

– Została ułożona masa bitumiczna od ul. Micińskiego do al. Boya-Żeleńskiego. Wcześniej przebudowaliśmy kanał deszczowy – dodaje.

Spory zakres prac, wart ponad 2 mln złotych, należy też do MPWiK. Przypomnijmy. Na ul. Berenta, oprócz kanalizacji sanitarnej i spławnej, pojawi się nowa nawierzchnia. Wykonawca przebudowuje również chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, montuje nowe przystanki z wiatami. Przebudowa zostaną także zatoki autobusowe i miejsca postojowe. Na ulicy stanie nowe oświetlenie. Inwestycja obejmuje również fragment alei Kasprowicza oraz ulic Przybyszewskiego i Boya-Żeleńskiego.