www.wroclaw.pl Oficjalny portal miasta
Aktualizacja: 07.08.2020 15:42
Komunikacja

Obornicka otwarta po przebudowie

7 sierpnia chwilę po godz. 15 kierowcy pojechali wyremontowaną ul. Obornicką w obu kierunkach. To oznacza, że zakończyły się prace przy pierwszym fragmencie przebudowywanej drogi nr 342. Inwestycja warta jest blisko 76 mln złotych.

Przebudowaną ulicę odwiedziliśmy chwilę przed otwarciem. Trwały tam jeszcze ostatnie odbiory i uzgodnienia. Około godz. 15 przez Obornicką w obu kierunkach pojechały samochody. 8 sierpnia wracają tam autobusy MPK.

Czytaj więcej: 8 sierpnia linie autobusowe wracają na Obornicką 

Przypomnijmy. Przebudowa drogi nr 342 obejmuje 4 ulice na wylocie z Wrocławia w kierunku Obornik Śląskich (wspominana Obornicka, Pełczyńska, Pęgowska, Zajączkowska). Łącznie to kilka kilometrów dróg. Prace wykonuje firma Skanska. Roboty na drodze 342 rozpoczęły się w lipcu 2019, na przebudowę wszystkich czterech ulic wykonawca ma 24 miesiące. Właśnie zakończyły się prace na najbardziej wymagającym odcinku, czyli właśnie ul. Obornickiej. Pojawiła się tam nowa nawierzchnia, chodniki, trasa rowerowa, nowoczesne wiaty przystankowe. Wcześniej przebudowano sieci podziemne.

Prace ciągle trwają na trzech kolejnych ulicach drogi 342. Na większości odcinków obowiązuje ruch wahadłowy i objazdy. Przebudowa ulic ciągu drogi nr 342 to bardzo duża inwestycja, oczekiwana przez mieszkańców Wrocławia. Kosztuje 75,93 miliona złotych, z czego 68,98 mln zł wykłada gmina, a 6,95 mln zł MPWiK.

Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.