wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu – można już zgłaszać swoje instytucje do tegorocznej edycji [SZCZEGÓŁY]

Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu w sobotę 20 maja. W naszym mieście jest niezwykle popularna już od ponad 10 lat, a każdorazowo wydarzenia gromadzą nawet 20 tysięcy uczestników! Od piątku, 20 stycznia wszystkie zainteresowane udziałem w Nocy Muzeów 2023 instytucje kultury mogą wysyłać swoje zgłoszenia, korzystając ze specjalnego formularza. Zaprasza organizator Nocy Muzeów 2023 – Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Reklama

Noc Muzeów 2023 – zgłoś swoją instytucję

Zgłoszenia prosimy przesyłać na specjalnym formularzu zgłoszeniowymdo poniedziałku 20 marca 2023. Zerknijcie także na Regulamin Nocy Muzeów 2023

Program i szczegółowe informacje o Nocy Muzeów 2023 opublikowany zostanie w kwietniu na oficjalnej stronie Nocy Muzeów we Wrocławiu na facebooku oraz na www.wroclaw.pl 

Kiedy jest Noc Muzeów 2023?

Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu odbędzie się 20 maja 2023 roku. Noc Muzeów 2023 – podobnie jak w ubiegłych latach – rozpoczyna się późnym popołudniem i kończy w godzinach nocnych.

Co to jest Noc Muzeów?

Noc Muzeów to wydarzenie kulturalne, które polega na udostępnianiu galerii, muzeów oraz instytucji kultury w godzinach nocnych.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na specjalne atrakcje, takie jak warsztaty, spotkania czy koncerty. To także wyjątkowa okazja, aby zwiedzić miejsca, które zazwyczaj są niedostępne. Noc Muzeów przywędrowała do nas z Berlina, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1997 roku. Impreza okazała się sukcesem, dlatego w kolejnych latach zaczęły przyłączać się inne europejskie miasta.

Noc Muzeów we Wrocławiu – od ponad 10 lat

Podczas pierwszej edycji (w 2009 roku) koordynowanej przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia udział wzięło 7 muzeów i 1 galeria. Przez lata formuła rozszerzała się, dołączyły galerie, instytucje i domy kultury, kościoły różnych wyznań, kina i inne ciekawe miejsca.

W Nocy Muzeów 2022 wzięło udział 76 instytucji (muzea, galerie, instytucje prowadzone przez organizacje pozarządowe, domy kultury, kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki, Hydropolis i inne), zorganizowano ponad 150 wydarzeń (m.in. wernisaże, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady, koncerty).

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane podczas imprezy jest bezpłatny. Do niektórych instytucji obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Czy Noc Muzeów jest za darmo?

Noc Muzeów jest całkowicie bezpłatnym wydarzeniem kulturalnym. Tego dnia wszystkie muzea, galerie i instytucje kultury są otwarte dla zwiedzających za darmo. Z tego powodu, impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a liczba zwiedzających rośnie.

Kto organizuje Noc Muzeów?

Noc Muzeów 2023 organizuje miasto, za koordynację tego wydarzenia odpowiada Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Koordynacja wydarzenia Noc Muzeów Wrocław 2023

Maja Kowalska-Komar, Wydział Kultury tel. 71 777 83 98

Anna Tatarska, Wydział Kultury tel. 71 777 81 13

e-mail: nocmuzeow(at)um.wroc.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl