4. Miss Polski 2023. Zjawiskowe studentki z Wrocławia w finale. Zobacz kandydatki i wyniki (ZDJĘCIA)
Od lewej: Martyna Rurańska i Agata Weis - finalistki Miss Polski 2023 z Dolnego Śląska Fiorka

Gala Miss Polski 2023 odbyła się w niedzielę 16 lipca w Nowym Sączu. Dwie studentki wrocławskich uczelni - 23-letnia Agata Weiss oraz 21-letnia Martyna Rurańska - znalazły się w finale konkursu. Ta druga została ostatecznie IV wicemiss. O tytuł najpiękniejszej Polki rywalizować będą ze sobą 32 kandydatki z całego kraju - po dwie reprezentantki każdego województwa. Zobacz zdjęcia kandydatek do tytułu Miss Polski 2023 oraz gdzie oglądać transmisję z gali.

Miss Polski 2023. Finałowa gala

Finałowa gala odbyła się 16 lipca w Nowym Sączu. W tym roku na scenie zaprezentowały się aż 32 kandydatki – po dwie reprezentantki z każdego województwa.

O tytuł najpiękniejszej rywalizowały m.in. dwie wrocławskie studentki - 23-letnia Agata Weiss oraz 21-letnia Martyna Rurańska. Obydwie są Dolnoślązaczkami z wyboru, bo pochodzą z innych regionów. Zobacz w naszej galerii zdjęcia kandydatek z Wrocławia oraz z innych miast.

Powiększ obraz: Kandydatki do Miss Polski 2023 Fiorka
Kandydatki do Miss Polski 2023

Wyniki konkursu Miss Polski 2023 (aktualizacja)

Miss Polski 2023 została Angelika Jurkowianiec z woj. opolskiego. Pierwszą wicemiss - Julia Marcinkowska z numerem 30. Kolejne miejsca zdobyły Dominika Staniaszek, Patrycja Jarocka oraz Martyna Rurańska, reprezentująca Dolny Śląsk. Miss Polski widzów została Agnieszka Brewka.

Agata Weis, studentka psychologii z Wrocławia powalczy o koronę Miss Polski

Agata przyjechała do nas z województwa kujawsko-pomorskiego. Od 4 lat mieszka we Wrocławiu. - Z tym miejscem się utożsamiam, ponieważ właśnie tutaj rozpoczęłam swoją dorosłość - mówi. Połowę dzieciństwa spędziła w szpitalu dziecięcym, u mamy w gabinecie. - Nie chorowałam, to wszystko dlatego, że rodzice nie mogli pozwolić sobie na dodatkową opiekę. Bardzo miło wspominam ten czas. Mimowolnie liznęłam trochę medycyny, poznałam życzliwych mi ludzi, którzy okazują swoje wsparcie po dziś dzień - opowiada finalistka konkursu Miss Polski z Wrocławia na Facebooku.

Największą wartością w życiu jest dla niej rodzina. Agata zawsze stawia ją na pierwszym miejscu. Jest z niej dumna. - Szczególnie z brata. Młodego geniusza, z którym wspólnie rozwijam naszą firmę elektroniczną. Jestem dumna również z siebie. Z tego, że cały czas się rozwijam i dążę do spełniania marzeń, celów - przyznaje.

Agata Weiss studiuje psychologię kliniczną na Collegium Humanum Wrocław i ma jasny plan na przyszłość. Po studiach przez 4 lata chce pracować w szpitalu psychiatrycznym, jednocześnie kończąc szkołę psychoterapii. Docelowo chce pomagać ludziom w kryzysach emocjonalnych we własnym gabinecie. Wolny czas spędza malując, czytając bądź podróżując. Praktykuje też jogę. Jej największą pasją jest modeling oraz malarstwo. Pasjonuje się również literaturą, sztuką oraz podróżami. Jej marzeniem jest podróż dookoła świata. Motto, którym się kieruje, to: „Nic nie dzieje się bez przyczyny”.

Martyna Rurańska, studentka pedagogiki na UWr z szansą na koronę najpiękniejszej Polki

Martyna Rurańska pochodzi z Częstochowy. Obecnie mieszka, pracuje i studiuje we Wrocławiu. 21-latka studiuje pedagogikę ma Uniwersytecie Wrocławskim. W przyszłości chcę zostać kuratorem sądowym. Z zawodu jest technikiem hotelarstwa.

- Moje małe, duże sukcesy? Udział w rożnego rodzaju zawodach np. pływackich i w konkursach tanecznych. Jestem dumna z siebie za wejście w dorosłość - wyprowadzka z domu, usamodzielnienie się i decydowanie o każdym kroku - opowiada.

Martyna ma smykałkę do języków. - Najważniejszą wartością w życiu jest dla mnie szacunek do siebie, drugiej osoby, środowiska i zwierząt. Moje motto życiowe to: „Traktuj innych tak, jak chcesz, aby Ciebie traktowano - dodaje na facebookowym profilu konkursu Miss Polski.

Transmisja gali Miss Polski 2023. Gdzie oglądać?

Finałowa gala była transmitowana na antenie Polsatu. Poprowadzili ją Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna oraz Ilona Krawczyńska.

Gwiazdami gali Miss Polski 2023 byli: znana i lubiana wokalistka Kasia Moś, reprezentantka Polski na Eurowizji 2023 – Blanka, zwycięzca 18. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi znajomo” Oskar Cyms oraz Filip Lato – laureat dziewiątej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.