Nr projektu. 703

Park Kolumba [WBO. 2017]

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zgłoszony: 236 500 zł

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów)
  • Próg budżetowy: do 250 000 zł

Uzasadnienie

Park przy ul. Marca Polo to malowniczy skwer położony przy bulwarze spacerowym w bezpośrednim sąsiedztwie kanału żeglugowego i osiedla Olimpia Port. W ramach WBO chcielibyśmy wzbogacić to miejsce o niezbędną infrastrukturę i uczynić je bardziej przyjaznym dla mieszkańców Wrocławia - w szczególności Swojczyc i Sępolna.
Na wyznaczonym terenie planujemy ustawić i podłączyć 8 lamp parkowych, 8 ławek, 8 koszy na śmieci oraz 4 stacje na psie nieczystości. Dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i odwiedzających park, chcielibyśmy umieścić na ulicy graniczącej z zielenią próg zwalniający oraz przejście dla pieszych. Planujemy wzbogacić park o dodatkową zieleń dzięki nasadzeniom nowych drzew i krzewów oraz ustawić kwietniki.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres realizacji zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 3: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Lokalizacja szczegółowa: Park Kolumba

Osiedle: Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Kontakt z liderem projektu