Nr projektu. 646

Zdjęcia do dokumentów za darmo we Wrocławiu [WBO. 2017]

Kategoria: inne

Budżet zgłoszony: 161 700 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: do 1 000 000 zł

Uzasadnienie

Projekt zakłada zakup przez miasto trzech fotokabin - urządzeń samoobsługowych do robienia zdjęć do dokumentów i umieszczenie ich w budynkach Centrów Obsługi Mieszkańców (Ul. G. Zapolskiej 4; Pl. Nowy Targ 1-8; Al. M. Kromera 44). Pozwoliłoby to mieszkańcom na zrobienie profesjonalnego zdjęcia za darmo, bez konieczności opuszczania budynku Centrum.
Fotokabina zakupiona przez miasto umożliwi zarówno otrzymanie wydruku zdjęcia, jak i jego cyfrowej wersji (fotokabina będzie podłączona do internetu i zdjęcia będą możliwe do pobrania bezpośrednio do systemu wydającego dokumenty).

Mieszkańcy Wrocławia, którzy wymieniają lub wyrabiają dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy wraz w wnioskiem muszą załączyć biometryczne zdjęcie w formie papierowej. Zrobienie takiego zdjęcia u fotografa jest stosunkowo drogie - ok. 25 zł. Dużym ułatwieniem dla mieszkańców byłoby umożliwienie wykonania profesjonalnego zdjęcia w Centrach Obsługi Mieszkańców za darmo. Realizacja projektu umożliwi sprawniejszą obsługę interesantów w Urzędzie.

Fotokabiny będą dostępne dla wszystkich interesantów Centrów Obsługi Mieszkańca w godzinach ich funkcjonowania. Każdy interesant będzie mógł wykonać zdjęcie za darmo.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany negatywnie, ponieważ zgłoszony projekt nie ma charakteru inwestycyjnego.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: Centra Obsługi Mieszkańców

Osiedle: Wrocław

Kontakt z liderem projektu