Nr projektu. 647
Zieleń na Szczęśliwej [WBO. 2017]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 500 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy (Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek)
- Próg budżetowy: do 750 000 zł
Uzasadnienie
Atrakcyjna działka w pobliżu bloków mieszkalnych i szpitala w żaden sposób nie służy okolicznym mieszkańcom. Od lat znajduje się na niej dziki parking, do którego pojazdy dojeżdżają ze wszystkich stron rozjeżdżając okoliczne chodniki, przejścia dla pieszych. A mogłoby być inaczej.
Proponuję przywrócić to miejsce miejsce mieszkańcom, urządzając tam przestrzeń dla rekreacji. Dalsze rozjeżdżanie go przez samochody grozi zniszczeniem drzew. Teren jest zadrzewiony, przede wszystkim należy go uporządkować i wyrównać. Proponuje wyznaczenie i utwardzenie ścieżek, które ułatwią komunikację pieszą (łączące przejścia dla pieszych). Wzdłuż ścieżek proponuję ustawienie kilku ławek. Od strony ulic proponuję dosadzenie drzew i obsadzenie krzewami, by wizualnie i akustycznie oddzielić od ruchu samochodowego.
Proponuję wydzielenie stref "dla ludzi" i "dla przyrody" - co na tak obszernym terenie jest możliwe i może współistnieć. W strefie "dla ludzi" zamontowanie urządzeń do rekreacji: boisko do bouli oraz plansze do gier terenowych (np. w klasy). W strefie "dla przyrody" posadzenie krzewów, które mogą być schronieniem i stołówką dla ptaków miejskich. Proponuję także ustawienie tablic interaktywnych, dzięki którym młodsi i starsi mieszkańcy odwiedzający to miejsce mogliby poznać ptaki odwiedzające okolicę, nauczyć się o ich roli w mieście. Pozostały teren można zagospodarować krzewami i kwietnymi łąkami, by pozostawić na nim nieco "dzikości".
Proponuje uniknąć całkowitej rekultywacji terenu, a tworzyć na tym co jest i co uda się uratować, po opuszczeniu terenu przez nielegalnie zaparkowane auta. Cała kompozycja powinna nawiązywać do tego co znajduje się na przylegającym od pn-zach terenu spółdzielni i być jego naturalną kontynuacją.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Realizacja projektu będzie się wiązać z likwidacją miejsc parkingowych, zaprotestowała przeciwko niemu też Rada Osiedla Powstańców Śląskich. W przypadku skierowania projektu do realizacji w ramach WBO, konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji społecznych dot. zagospodarowania terenu. Na obszarze działki nr 7/2, AM-23, obręb Południe w mpzp przewiduje się zachowanie terenu pod rezerwę komunikacyjną, jednak założenia nie będą realizowane w najbliższej perspektywie czasowej. Dlatego możliwe jest zrealizowanie zgłaszanego projektu w takiej formie, aby nie wprowadzać nasadzeń drzew oraz trwałych urządzeń, które mogłyby stanowić przeszkodę w późniejszej realizacji. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 500 000 zł. Ostateczny zakres realizacji zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Realizacja projektu bedzie się wiązać z likwidacją miejsc parkingowych, negatywne stanowisko wyraziła też Rada Osiedla Powstańców Śląskich. W przypadku skierowania projektu do realizacji w ramach WBO, konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji społecznych dot. zagospodarowania terenu. Na obszarze działki nr 7/2, AM-23, obręb Południe w mpzp przewiduje się zachowanie terenu pod rezerwę komunikacyjną, jednak założenia nie będą realizowane w najbliższej perspektywie czasowej. Dlatego możliwe jest zrealizowanie zgłaszanego projektu w takiej formie, aby nie wprowadzać nasadzeń drzew oraz trwałych urządzeń, które mogłyby stanowić przeszkodę w późniejszej realizacji. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 500 000 zł. Ostateczny zakres realizacji zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 9: Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek
Lokalizacja szczegółowa: Teren zielony na północ od ul. Szczęśliwej między ul. Zielińskiego a Gwiaździstą.
Osiedle: Powstańców Śląskich
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.