Nr projektu. 6
Plac Trójkątny od-nowa zielony - #zielonytrójkąt [WBO. 2022]
Kategoria: rewitalizacja
Budżet zweryfikowany: 3 000 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem funkcji targowych, ponieważ w ramach WBO nie mogą być realizowane obiekty komercyjne. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 3 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem funkcji targowych, ponieważ w ramach WBO nie mogą być realizowane obiekty komercyjne. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 3 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Celem inicjatywy jest zagospodarowanie Placu Trójkątnego, zgodnie z zasadami zrównoważonego i uniwersalnego projektowania. Planuje się stworzenie 2 stref: 1)Rekreacyjnej – oazy zieleni w ulicznym zgiełku. Miejsce zapraszać będzie do chwili odpoczynku, gry w szachy, relaksu w gronie najbliższych i wśród nowoczesnych ogrodów kaskadowych. 2)Kulturalnej, która dzięki swojej wielowymiarowości skutecznie dopasowywać będzie swoją funkcję do organizowanych tam eventów. W projekcie rewitalizacji Placu skorzystać chcemy z nowoczesnych rozwiązań ekologicznych–montaż instalacji do zbierania wody odpadowej oraz panelu fotowoltaicznego.
Uzasadnienie projektu
Wielofunkcyjny, zazieleniony i dobrze zagospodarowany Plac Trójkątny to pomysł na nową kultową przestrzeń na mapie miasta. Odnowiony skwer starego „Trójkąta” stanie się jego centralnym punktem, przyciągającym Wrocławian bogatą ofertą kulturalną w otoczeniu soczystej zieleni i ekologicznych rozwiązań. Plac Trójkątny wraz ze swoją uniwersalnością umożliwi szerokie spektrum działań aktywizujących mieszkańców ale będzie stanowić również odpowiedź na dzisiejsze wyzwania związane z osiągnięciem ekologicznej równowagi miasta (co istotne w dobie smogu i zmian klimatycznych). Dodatkowe udogodnienia w postaci wybudowanej sceny, bezpłatnego dostępu do internetu oraz fotowoltaiki otworzy dla Wrocławian nowe możliwości tworzenia tego miejsca wspólnie.
Grupa beneficjentów projektu
Plac Trójkątny to miejsce o zróżnicowanej infrastrukturze i programie dla szerokiej grupy odbiorców. Rewitalizacja skweru pozwoli na stworzenie wielopokoleniowej przestrzeni kulturalno-integracyjnej.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
300 000
Elementy projektu
1 x 1 x Dokumentacja projektowa
800 x 800 x Budowa chodnika/nawierzchni [m2]
15 x Przesunięcie miejsc parkingowych dla rowerów
20 x Nasadzenia drzew platanowych
4 x Zakup i montaż 3/4 szt. stolików szachowych z 4 miejscami siedzącymi każdy
1 x Odnowa i powiększenie istniejącej wiaty i „ożywienie” jednej ze ścian oraz dachu zielenią, która gromadzić będzie wodę deszczową oraz przyciągać pożyteczne owady zapylające
1 x Instalacja paneli słonecznych umożliwiających ładowanie sprzętu elektronicznego
1 x Zaprojektowanie i instalacja neonu z nazwą Placu
1 x Zakup i montaż ciepłego oświetlenia girlandowego
1 x Niewielki, funkcjonalny podest scenowy - w weekendy pełniący funkcje kulturalne/targowe, na co dzień integracyjne miejsce spotkań mieszkańców (proponowany rozmiar: 3mx3m lub 4mx4m)
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: zbieg ulic KOściuszki, Zgodnej i Komuny Paryskiej
Osiedle: Przedmieście Oławskie
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.