Nr projektu. 254

BROCHÓW - OŚWIETLENIE ULICY IGNACEGO MOŚCICKIEGO [WBO. 2022]

Głosów: 2 523

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 700 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, ale ze względu na istniejący wartościowy drzewostan wymagane jest opracowanie kompleksowego projektu, który pozwoli na ochronę drzew w procesie inwestycyjnym oraz uniknięcie kolizji z systemem korzeniowym. Preferowane będą oprawy oświetleniowe skupiające wiązkę światła na jezdni, bez prześwietlania otoczenia. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 700 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej, przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, ale ze względu na istniejący wartościowy drzewostan wymagane jest opracowanie kompleksowego projektu, który pozwoli na ochronę drzew w procesie inwestycyjnym oraz uniknięcie kolizji z systemem korzeniowym. Preferowane będą oprawy oświetleniowe skupiające wiązkę światła na jezdni, bez prześwietlania otoczenia. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 700 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Oświetlenie brakującego fragmentu głównej drogi wjazdowej i wyjazdowej z Brochowa. Ustawienie ok. 15 latarni na odcinku od Topolowej do Wiaduktowej oraz 5 latarni od Wiaduktowej do okolic przystanku komunikacji miejskiej "Wiaduktowa". Dodatkowo opcjonalnie jeśli pozwolą na to środki finansowe postawienie 2 dodatkowych latarni wzdłuż potoku Brochówka pomiędzy ulicą Mościckiego oraz linią kolejową Wrocław Główny - Wrocław Brochów (częściowe poprawienie bezpieczeństwa przejścia pieszego pomiędzy Brochowem i Księżem, dalszy ciąg zależy od decyzji PKP - poza WBO)

Uzasadnienie projektu

Od 1951 roku Brochów jest częścią Wrocławia. Niestety do dnia dzisiejszego nie łączy go z resztą miasta żadna oświetlona droga, żaden chodnik, żadna ścieżka rowerowa. Czas najwyższy zacząć to zmieniać. Na początek można oświetlić brakujący fragment ulicy Mościckiego. Rozbudowa oświetlenia przez umieszczenie latarni na odcinku Pomiędzy Topolową a okolicą przystanku "Wiaduktowa" pozwoli na znaczą, całoroczną poprawę bezpieczeństwa. Sprawi, że lepiej będą widoczni piesi i rowerzyści. Poprawi się bezpieczeństwo w okolicy wąskiego wiaduktu kolejowego i skrzyżowania z ulicą Wiaduktową. Skorzystają pasażerowie MPK korzystający z nieoświetlonego przystanku "Wiaduktowa". Projekt może też poprawić piesze przejście z Brochowa w kierunku Księża.

Grupa beneficjentów projektu

Wszyscy mieszkańcy osiedla Brochów. Osoby zameldowanych na stały i tymczasowy pobyt, a także osoby, które wynajmują tu mieszkania i mieszkają tymczasowo.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Mieszkańcy osiedla Brochów - ok. 10 tyś osób.

Elementy projektu

1 x Projekt ulokowania latarni
20 x Latarnie uliczne
2 x Latarnie uliczne mniejsze lub parkowe (opcjonalnie)
1 x Okablowanie

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Brochów

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

2 523

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 2 523
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 452
Mężczyźni 1 071

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.