Nr projektu. 253

PARK REKREACYJNY MIKOŁOWSKA ETAP II - Strachocin Swojczyce Wojnów [WBO. 2022]

Głosów: 2 245

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Renata Piwko-Wolny

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym, jednak ze względu na szeroki zakres prawdopodobnie konieczne będzie etapowanie inwestycji. W pierwszej kolejności realizowane będzie boisko wraz z oświetleniem, a w przypadku pozostania wolnych środków w projekcie kolejne elementy ze strefy seniora. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ jego szacunkowy koszt przekracza maksymalną dla projektów WBO 2022 kwotę 3 000 000 zł. W związku z tym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Park Rekreacyjny przy ul. Mikołowskiej, jest już częściowo już zagospodarowany w WBO2018, a realizację etapu I można obejrzeć na stronie FB/parkRekreacyjnyMikolowska.
Etap nr 2, który chcemy zrealizować w WBO2022, przewiduje wybudowanie:
1. Boisko wielofunkcyjne do kometki/tenisa ziemnego/siatkówki z oświetleniem terenu.
2. Zakątek wypoczynku dla Seniorów z wyposażeniem.
Projekt ten posiada już niezbędną dokumentację projektową oraz pozwolenie na budowę.

Uzasadnienie projektu

Park Rekreacyjny Mikołowska odniósł ogromny sukces frekwencyjny w sezonie 2021/2022. Pierwszy etap -plac zabaw dla dzieci- nawiązujący do Smoczego Lasu jest precyzyjnie zaprojektowany dla dzieci, skonsultowany z Mieszkańcami, którzy określili swoje preferencje i potrzeby. Beneficjenci oczekują na etap nr 2, którzy spełni oczekiwaną funkcję sportową ( boisko) i plenerowe miejsce spotkań seniorów.
W kolejnych etapach w latach następnych chcemy doposażyć Park w urządzenia dla dzieci starszych oraz plac rekreacji z czworonogami.
Park jest położony wśród pięknych platanów, a łąka kwietna jest miejscem przyjaznym zapylaczom. Dopełnieniem jest toaleta, o którą wnioskują użytkownicy Parku.
Do realizacji etapu II można przystąpić od razu, ponieważ istnieje projekt budowlany.

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjenci to mieszkańcy osiedla Strachocin Swojczyce Wojnów, a także miasta Wrocławia. Projekt kierujemy do dzieci, młodzieży, dorosłych w tym Seniorów, amatorów sportów i rekreacji lokalnej.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Około 100 000 osób . Park cieszy się ogromną popularnością już w tej chwili, przyjeżdżają i korzystając z niego mieszkańcy z całego Wrocławia i gmin ościennych.

Elementy projektu

1 x Boisko wielofunkcyjne jak w projekcie
1 x Oświetlenie
1 x Mini zakątek Seniora z wyposażeniem

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Park Rekreacyjny Mikołowska leży we wschodnim Wrocławiu, na osiedlu Strachocin Swojczyce Wojnów, pomiędzy ulicą Mikołowską a Osadniczą. Jest to teren należący do Zarządu Zieleni Miejskiej. Działki nr 71/6, 72/7, AM-2 obręb: Strachocin, Wrocław.

Osiedle: Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

2 245

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 2 245
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 231
Mężczyźni 1 014

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.