Nr projektu. 153

Ratunek dla małych i dużych, aby bezpiecznie i czysto dojść do bram swojego bloku. Bezpiecznie - nie po ulicy, czysto [WBO. 2022]

Głosów: 77

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Urszula Łukasiuk

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, poza śmietnikami i osłonami śmietnikowymi. Takie elementy nie są ogólnodostępne, dlatego nie mogą być realizowane w ramach WBO. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 7) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zarząd Zasobu Komunalnego dysponuje zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, który został wykonany przy współudziale mieszkańców. Realizacja będzie musiała być zgodna z jego założeniami. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. W przypadku wygranej projektu zostaną przeprowadzone oddzielne konsultacje społeczne wśród mieszkańców podwórka. Następnie zostanie zlecone opracowanie koncepcji zagospodarowania oraz dokumentacji projektowej. Dopiero na tym etapie będzie wiadomo, jaki dokładnie zakres zostanie zrealizowany. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, poza śmietnikami i osłonami śmietnikowymi. Takie elementy nie są ogólnodostępne, dlatego nie mogą być realizowane w ramach WBO. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 7) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zarząd Zasobu Komunalnego dysponuje zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, który został wykonany przy współudziale mieszkańców. Realizacja będzie musiała być zgodna z jego założeniami. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. W przypadku wygranej projektu zostaną przeprowadzone oddzielne konsultacje społeczne wśród mieszkańców podwórka. Następnie zostanie zlecone opracowanie koncepcji zagospodarowania oraz dokumentacji projektowej. Dopiero na tym etapie będzie wiadomo, jaki dokładnie zakres zostanie zrealizowany. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.

Opis projektu

Projekt dotyczy zagospodarowania terenu Gminy Wrocław, położonego wzdłuż drogi dojścia do klatek schodowych bloku przy ul. Jemiołowej 25-35 i wyjścia do ul. Szczęśliwej. Aby dostać się do bramy bloku, trzeba obejść dwa śmietniki i ciąg samochodów zaparkowanych na małym chodniczku. Projekt ma za zadanie pogodzenie - współistnienie:) ludzi dużych i małych, samochodów i śmietników. Dlatego potrzebna jest utworzenie parkingu, który ludzie sami zaczęli zakładać, oraz wyznaczenie bezpiecznego i czystego dojścia do bram bloku.

Uzasadnienie projektu

Poszczególne Wspólnoty Mieszkaniowe, biorąc kredyty, dociepliły blok. Przy odnowionej elewacji wnętrze - droga, parking i śmietniki - bardzo rażą. Blok i architektura wokół powstały w 1963 roku; wtedy nie uwzględniono zwykłej higieny i bezpiecznego dojścia do bloku, ani miejsc postojowych dla samochodów. Bezpośrednio przy drodze wewnętrznej znajduje się przedszkole, rodzice przywożą dzieci i z samochodu wysiadają wprost na śmietnik:(
Wiele osób przechodzi przez to rozległe podwórko do ul. Żelaznej (dojście do sklepów, przychodni, targu), idą ulicą, bo nie ma innej drogi, bo na małym chodniku parkują samochody.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy bloku z sześcioma bramami wejściowymi, tj. po 15 mieszkań w klatce, osoby przechodzące przez bramę, odprowadzające dzieci do przedszkola itd.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

15 x 6 x ilość osób w mieszkaniu - ok. 3 + osoby przechodzące - 100 dziennie: tj. ok. 370 + mieszkańcy z bloku ul. Szczęśliwej ok. 100 = łącznie ok. 470 osób małych i dużych

Elementy projektu

1 x Zaplanowanie dojścia do bram w bloku, ulicy, śmietników, parkingu
1 x Utworzenie nawierzchni chodnika i oznakowanie
1 x Utwardzenie i oznaczenie miejsc parkingowych
1 x Rewitalizacja zieleni od ul. Jemiołowej 25-35/ zieleń i trawnik z 1963 r.
1 x Oznakowanie strefy ruchu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Gajowice

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

77

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 77
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 50
Mężczyźni 27

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.