Nr projektu. 86

PLAC INTEGRACJI SENSORYCZNEJ w malowniczej części miasta - dla sukcesów rozwojowych i wsparcia w fukcjonowaniu w przestrzeni publicznej. To będzie jedyne, tak wyjątkowe miejsce w Polsce ! [WBO. 2020]

Głosów: 517

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. W ramach realizacji konieczne jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania całego terenu. Dwie ze wskazanych działek (tj. dz. nr 52/2, AR-1 oraz dz. nr 1/2, AR-2) zlokalizowane są wzdłuż wału. W związku z tym niezbędne będzie uzyskanie odstępstwa od prawa wodnego na zagospodarowanie tego terenu (zgodnie z ustawą Prawo wodne zabrania się wykonywania robót budowlanych w odległości mniejszej niż 50 m od stopy wału). Wskazany teren znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej, w związku z czym projekt będzie musiał być skonsultowany z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Na etapie realizacji może okazać się, że inwestycja będzie wymagała etapowania. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. W ramach realizacji konieczne jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania całego terenu. Dwie ze wskazanych działek (tj. dz. nr 52/2, AR-1 oraz dz. nr 1/2, AR-2) zlokalizowane są wzdłuż wału. W związku z tym niezbędne będzie uzyskanie odstępstwa od prawa wodnego na zagospodarowanie tego terenu (zgodnie z ustawą Prawo wodne zabrania się wykonywania robót budowlanych w odległości mniejszej niż 50 m od stopy wału). Wskazany teren znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej, w związku z czym projekt będzie musiał być skonsultowany z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Na etapie realizacji może okazać się, że inwestycja będzie wymagała etapowania.
Szacunkowy koszt realizacji to 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 86, 374, 390, 392.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Projekt zakłada stworzenie placu integracji sensorycznej na świeżym powietrzu o najwyższym standardzie przy wykorzystaniu profesjonalnych i bezpiecznych urządzeń, które będą wspomagały rozwój psycho-fizyczny i emocjonalny. Będzie to idealne miejsce dla maluszków z problemami wynikającymi ze wcześniactwa,obniżonego napięcia mięśniowego,opóźnionego rozwoju chodzenia,niskiej wrażliwości na bodźce, zaburzeń mowy, niepewności grawitacyjnej. Nie zabraknie urządzeń wspierających dzieci w wieku przedszkolnym,które wspomagają pamięć, koncentrację,obniżają nerwowość i nadpobudliwość. Plac będzie wspierał terapię dzieci i młodzieży z autyzmem,porażeniem mózgowym, niedowidzące i niewidome w samodzielnym funkcjonowaniu w przestrzeni publicznej.

Uzasadnienie projektu

Problemy rodzin, które wychowują dzieci zmagają się z różnymi problemami rozwojowymi są mi dobrze znane. Część z nich bierze udział w zajęciach z elementami terapii sensorycznej w domu, żłobku, przedszkolu, czy w szkole.Plac wspierałby dodatkowo rozwój dzieci i był uzupełnieniem do tych zajęć lub wstępem dla tych, którzy styczności z terapią sensoryczną jeszcze nie mieli. Plac integracji sensorycznej wspierałby rozwój również zdrowych dzieci. Terapia sensoryczna poprzez zabawę sprawia, że dzieci zaczynają lepiej funkcjonować w sferze ruchowej, emocjonalnej i poznawczej. Lepiej pokonują trudności, z którymi zmagają się. Plac integracji sensorycznej da im szansę na lepszy rozwój i lepszą przyszłość.

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjentami są dzieci i młodzież zmagające się z dysfunkcjami rozwoju psycho-ruchowego i emocjonalnego z małymi problemami czy głęboką niepełnosprawnością, ale również dzieci zdrowe.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

40 tysięcy rocznie

Elementy projektu

1 x Huśtawka terapeutyczna ze stabilizatorem
1 x tzw. miękki helikopter na podwieszeniu z materiału wodoodpornego
1 x karuzela równowagi
1 x kładka równoważna
8 x podświetlane płyty nawierzchniowe
1 x konik bujany na podwieszeniu
1 x beczka terapeutyczna
12 x podświetlane panele sensoryczne ścienne do stymulacji wzroku, słuchu i dotyku
1 x huśtawka rotacyjna
1 x prysznic świetlny sensoryczny
2 x zjeżdżalnia rolkowa mała i duża
1 x dyski dotykowe ściągane z dużej tablicy
1 x trampolina
1 x hamak terapeutyczny z materiału wodoodpornego
2 x panele z odbiciem "lustrzanym"
10 x nawierzchniowe kolorowe pólkule równoważne
1 x symulator fragmentu infrastruktury drogowej z chodnikiem, przejściem dla pieszych, sygnalizacją świetlną i dźwiękową,jezdnią, krótkim odcinkiem torowiska i wagonem tramwaju
1 x kamienna ścieżka równowagi
1 x ścianka wspinaczkowa
1 x symulator chodnika z przeszkodami
1 x tor równoważny niski, długi
1 x trampolina mini z poręczami
1 x trapez pojedynczy z możliwością wykonania skoku na piach
1 x tunel długi z możliwością wyjścia na krótkich odcinkach
1 x wieża dotykowa sensoryczna
3 x muzyczne instrumenty
1 x kącik wyciszenia

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Swojczyce (Bartoszowice) na dużym, malowniczym terenie zielonym z dojściem od ulicy Canaletta, Bacciarellego i Kanałowej. Działka AR - 1,52/2 teren gminy Wrocław

Osiedle: Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

517

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 517
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 344
Mężczyźni 173

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.