Nr projektu. 315

Rowerowy Park Mamuta - wyczynowe tory treningowe (etap II). [WBO. 2020]

Głosów: 2 221

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że inwestycją mogą być objęte działki o niskiej klasie gruntu (rola klasy IVa), których odrolnienie nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Rekomendujemy, aby ścieżka pieszo-rowerowa wykonana była z nawierzchni bitumicznej, która sprawia, że ruch zarówno pieszych, jak i osób poruszających się rowerami, będzie bezpieczny oraz komfortowy dla użytkowników. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że inwestycją mogą być objęte działki o niskiej klasie gruntu (rola klasy IVa), których odrolnienie nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Rekomendujemy, aby ścieżka pieszo-rowerowa wykonana była z nawierzchni bitumicznej, która sprawia, że ruch zarówno pieszych jak i osób poruszających się rowerami będzie bezpieczny oraz komfortowy dla użytkowników. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 314, 315. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Scalamy Park Mamuta i powiększamy go o wschodnią część (ok. 7 ha).
Główną atrakcją będzie MAMUTRACK, czyli przestrzeń z profesjonalnymi torami przeznaczonymi do uprawiania sportów, z podziałem na różne trasy i poziomy zaawansowania (jumptrack, pumptrack, urbantrack oraz minitrack). Rekreacyjne górki wzbogacone zostaną o wielofunkcyjne urządzenia treningowe dla wszystkich sportowców. Część z nich przekształcona zostanie w niewielkie „polodowcowe” pagórki z widokiem na rzekę, które staną się przygodowym, naturalnym miejscem zabaw i wypoczynku po treningu. Przejścia między nimi będą gratką dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Uzasadnienie projektu

Projekt jest kontynuacją projektu zgłoszonego do WBO 2014 „Park Wspólnotowy Ślężański Mamut”. Chcemy zrealizować dalsze etapy koncepcji Parku Mamuta, która obejmuje dwie części o łącznej pow. 12 ha. Zachodnia część przybrała już rodzinną, edukacyjną i przyrodniczą formę z Mamutem Cioskiem dla młodszej młodzieży. Natomiast wschodnią (wstępnie uporządkowaną) część parku zaplanowano, jako przestrzeń do bardziej aktywnego wypoczynku w krajobrazowej scenerii. W WBO 2020 wprowadzamy atrakcje dla trochę większych i sportowych przyjaciół mamuta, tak by każdy mógł spędzić tu czas miło, zdrowo, wyczynowo, a przede wszystkim „stadnie".

Grupa beneficjentów projektu

Park Mamuta to powstający park krajobrazowy o zróżnicowanym programie dla wszystkich grup beneficjentów. Jako park wspólnotowy stanowić będzie wielopokoleniową, zieloną przestrzeń integracyjną.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Park Mamuta otwarty jest dla wszystkich wrocławianek i wrocławian, a w szczególności mieszkańców pobliskich osiedli: Oporów, Grabiszyn-Grabiszynek, Klecina oraz Krzyki-Partynice.

Elementy projektu

1 x MAMUTRACK - czyli rowerowe tory wyczynowe z urządzeniami rekreacyjnymi o różnych poziomach trudności.
3 x Górki rekreacyjno-widokowe z przygodowym, naturalnym miejscem zabaw i wypoczynku.
1 x Uporządkowanie terenu (części wschodniej parku wraz z usypanymi tam masami ziemnymi).

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: ul. Bukowskiego, Oporów

Osiedle: Oporów

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

2 221

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 2 221
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 111
Mężczyźni 1 110

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.