Nr projektu. 314

Minirampa [WBO. 2020]

Głosów: 1 876

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Natalia Haszczyc

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w lokalizacji przy Stadionie Miejskim, działka 2/2 AM-14 obr. Pilczyce. W ramach wnioskowanego progu możliwa jest realizacja skateparku wielkości ok. 250-300m2 wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej, połączeniem z istniejącą ścieżką oraz małą architekturą (ławki, kosze, tablica regulaminowa). Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie realizacji.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że inwestycją mogą być objęte działki o niskiej klasie gruntu (rola klasy IVa), których odrolnienie nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie realizacji.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 314, 315. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Chcemy stworzyć miejsce zachęcające wszystkich poruszających się na rolkach/wrotkach do nauki jazdy po niepłaskiej powierzchni. Szczególnie dla tych którzy chcieliby spróbować jazdy po skateparku ale boją się wielkich ramp quarterów - bo tylko takie znajdują się w naszym mieście. Minirampa nie generuje tak wielkiego stresu przed zjazdem, skąd później łatwiej przesiąść się na większe rampy. Na minirampie łatwiej jest się uczyć przeróżnych trików, a niestety najbliższa znajduje się 70km od Wrocławia. Warto, aby taki obiekt znajdował się w naszym wspaniałym mieście!

Uzasadnienie projektu

Brak takiego elementu we Wrocławiu. Istniejące rampy - quartery, halfpipe w skateparku Zajezdnia 31 są bardzo wysokie, przewidziane do jazdy na rowerze bmx. Uniemożliwia to chęci spróbowania jazdy po niepłaskim chętnym na rolkach wrotkach. Możliwość szybszej nauki ze względu na mniejszy strach. Najbliższa minirampa od Wrocławia znajduje się w odległości 70km.

Grupa beneficjentów projektu

Z minirampy mogliby korzystać rolkarze, wrotkarze, jeżdżący na bmx, deskach i hulajnogach - niezależnie od wieku.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Może to być kilka tysięcy osób rocznie (>5000)

Elementy projektu

1. Minirampa
2. nawierzchnia - kostka/beton szlifowany
3.dodatkowy podest na środku mniejszej rampy quarter
4.podwyższenie minirampy w ⅓ długości
5.rampa “rollin”
6.“spine” na środku minirampy
7.“fala” na środku minirampy
8.ławka
9.kosz na śmieci

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

1 876

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 1 876
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 897
Mężczyźni 979

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.