Nr projektu. 244
Rowerem do Parku Tysiąclecia - odcinek 2 (droga rowerowa od ul. Rogowskiej do ul. Kołobrzeskiej) [WBO. 2020]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Wojciech Witek
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Konieczne jest uwzględnienie w prowadzonych pracach projektowych dla tramwaju na Nowym Dworze, zjazdu z ul. Rogowskiej na wskazany w planie ciąg pieszo-rowerowy. Ponadto ze względu na to, że ścieżka rowerowa planowana jest w sąsiedztwie terenów należących do PKP, konieczność uzgodnienia projektu z ww. właścicielem. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Konieczne jest uwzględnienie w prowadzonych pracach projektowych dla tramwaju na Nowym Dworze, zjazdu z ul. Rogowskiej na wskazany w planie ciąg pieszo-rowerowy. Ponadto, ze względu na to, że ścieżka rowerowa planowana jest w sąsiedztwie terenów należących do PKP, konieczność uzgodnienia projektu z ww. właścicielem. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Przedmiotem projektu jest budowa ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ul. Rogowską a ul. Żernicką oraz fragmentu drogi dla rowerów w ciągu ul. Żernickiej od nowego ciągu do ul. Kołobrzeskiej
Uzasadnienie projektu
Celem projektu jest budowa drogi rowerowej ułatwiającej dojazd z Nowego Dworu do leśnej części Parku Tysiąclecia oraz sąsiednich osiedli oraz utworzenie ciągu pieszego skracającego drogę pomiędzy osiedlami Nowy Dwór i Kuźniki. Obecnie powyższe połączenie istnieje "na dziko" przez niezagospodarowany teren na tyłach parkingu strzeżonego, który zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego jest przeznaczony pod budowę ciągu pieszo-rowerowego. Budowa ciągu pozwoli "ucywilizować" powyższy teren, poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz wpiąć istniejącą oraz proponowaną drogę rowerową (projekt WBO2020 nr 229) w ciągu ul. Żernickiej w system dróg rowerowych Wrocławia.
Grupa beneficjentów projektu
Rowerzyści, piesi
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
15000
Elementy projektu
1 x Budowa ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ul. Rogowską a ul. Żernicką na obszarze 4KDPR/1 zawartm w MPZP nr 427
1 x Budowa fragmentu drogi rowerowej w ciągu ul. Żernickiej od nowego ciągu pieszo-rowerowego do ul. Kołobrzeskiej
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Kuźniki, Nowy Dwór
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.