Nr projektu. 137
Remont chodnika po obu stronach ulicy Rychtalskiej na odcinku od ul. Jedności Narodowej do wiaduktu kolejowego. [WBO. 2020]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 350 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Krzysztof Kierecki
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Realizacja budowy chodnika jest możliwa po stronie południowej. Podczas remontu chodnika po stronie zabytkowych obiektów należy pozostawić kamienny zjazd w niezmienionej formie oraz granitowe krawężniki w ciągu ulicy. Strona północna zostanie zrealizowana w ramach inwestycji „Budowa trasy rowerowej wzdłuż ul. Jedności Narodowej”. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 350 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Projekt został oceniony negatywnie w zakresie odmalowania przejścia pod wiaduktem i zainstalowania tam dodatkowego oświetlenia. Wiadukt jest obiektem PKP. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Realizacja budowy chodnika jest możliwa po stronie południowej. Podczas remontu chodnika po stronie zabytkowych obiektów należy pozostawić kamienny zjazd w niezmienionej formie oraz granitowe krawężniki w ciągu ulicy. Strona północna zostanie zrealizowana w ramach inwestycji „Budowa trasy rowerowej wzdłuż ul. Jedności Narodowej”. Szacunkowy koszt realizacji projektu to 350 000 zł.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Projekt został oceniony negatywnie w zakresie odmalowania przejścia pod wiaduktem i zainstalowania tam dodatkowego oświetlenia. Wiadukt jest obiektem PKP. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Przedmiotem projektu jest wyremontowanie chodników po obu stronach ul. Rychtalskiej na odcinku od ul. Jedności Narodowej do wiaduktu kolejowego wraz odmalowaniem przejścia pod wiaduktem i zainstalowaniem tam dodatkowego oświetlenia.
Remont ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa poruszania się osób, które mieszkają i pracują przy ulicach Antoniego Słonimskiego, Rychtalskiej, Zakładowej, Browarnej itp.
Uzasadnienie projektu
Chodnik wzdłuż ul. Rychtalskiej na wskazanym odcinku jest w bardzo złym stanie, a służy codziennie setkom osób przemieszczających się od przystanków tramwajowych przy ul. Jedności Narodowej do budynków znajdujących się przy ul. Antoniego Słonimskiego, Zakładowa, Rychtalska.
W budynkach tych mieszkają i pracują między innymi osoby niepełnosprawne oraz rodziny z małymi dziećmi, dla których poruszanie się po zniszczonym chodniku jest uciążliwe.
Przejście pod wiaduktem kolejowym jest zaniedbane i niedoświetlone - wymaga zarówno wizualnego odświeżenia jak i zainstalowania dodatkowego oświetlenia, żeby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort poruszających się tam pieszych.
Grupa beneficjentów projektu
Mieszkańcy i pracownicy osiedla Promenady Wrocławskie, Echo Zebra, Mój Dom, Archicom - łącznie ponad 20 budynków mieszkalnych i biurowców o wysokości od 6 do 18 kondygnacji.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Ok. 15 tys. osób
Elementy projektu
1 x Remont chodnika po obu stronach ul. Rychtalskiej - od ul. Jedności Narodowej do wiaduktu kolejowego
1 x Instalacja dodatkowego oświetlenia pod wiaduktem kolejowym
1 x Odmalowanie przejścia pod wiaduktem kolejowym
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Kleczków, Ołbin
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.