Nr projektu. 50

Hubosfera - centrum sportu i rekreacji (etap 2) - ćwicz, baw się, odpoczywaj [WBO. 2019]

Głosów: 761

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Maciej Borowski

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

"Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. "

Opis projektu

Oaza zieleni i spokoju, integrująca, nieogrodzona przestrzeń miasta, atrakcyjna dla najmłodszych i najstarszych, harmonijnie wpisująca się w pory roku i części dnia, służąca rodzinnym spacerom i indywidualnym ćwiczeniom, małym piknikom z przyjaciółmi i osiedlowym festynom, chwilom samotnego wytchnienia i wspólnej zabawy. Chcemy w centrum miasta w otoczeniu bloków wykreować taką przestrzeń. Etap I pozwolił na stworzenie ścieżki zdrowia i placu do ćwiczeń, a także łąki piknikowej pod rozłożystym drzewem, alejki pergolowej, uzbrojenia terenu pod oświetlenie i wprowadzenie elementów małej architektury. Efekty I etapu można oglądać od wiosny 2019 roku.
Oficjalny fanpage Hubosfery:
https://www.facebook.com/WBOHUBOSFERA

Uzasadnienie projektu

Do zbudowania pozostały ATRAKCJE, dzięki którym teren ożyje. GÓRKA SANECZKOWA, wykorzystywana latem jako część WIDOWNI i miejsce do szalonych zjazdów POCHYLNIAMI; BULODROM – to plac zabaw do gier zespołowych i planszowych, który stanie obok SCENY PLENEROWEJ osłoniętej ścianą pełniącą jednocześnie funkcję ŚCIANKI WSPINACZKOWEJ. Największą atrakcję zawiera 200 metrowa bezpieczna przestrzeń z ogromną PIRAMIDĄ LINOWĄ, którą przeniesie dzieci do położonych koncentrycznie huśtawek, bujaków, rodeobordów i trampolin. Nie zabraknie tablic rysunkowych, ruchomych zagadek i elementów uzupełniających plac zabaw, dzięki którym dzieci będą mogły wykazać się swoimi talentami. Pragnienie ugasimy przy POIDEŁKU ustawionym w centralnej części placu.

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjantami projektu są wszyscy mieszkańcy osiedla Huby i osiedli położonych w pobliżu niezależnie od wieku zainteresowani uprawianiem sportu, rekreacją i zabawą na powietrzu.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

28 000

Elementy projektu

1 x PIRAMIDA LINOWA, RAKIETA
1 x SCENA ZE ŚCIANKĄ WSPINACZKOWĄ
1 x GÓRKA SANECZKOWA ZE ZJEŻDŻALNIĄ LETNIĄ
1 x MAŁA FONTANNA - POIDEŁKO
1 x URZĄDZENIA I PRACE TERENOWE ORAZ INSTALACYJNE
1 x BULODROM

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Teren znajdujący się na osiedlu Huby, przy ul. Ślicznej, na działkach 5/31 i 5/35 AM-1, obręb Gaj we Wrocławiu o łącznej powierzchni 6850 m2.

Osiedle: Huby

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

761

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 759
Papier 2

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 441
Mężczyźni 320

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.