Nr projektu. 414

Wypasiony plac zabaw w Parku Grabiszyńskim przy Hallera (remont istniejącego placu zabaw). [WBO. 2019]

Głosów: 653

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Zgodnie z uwagą MKZ brak możliwości powiększania terenu placu zabaw kosztem terenów zieleni parkowe. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Zgodnie z uwagą MKZ brak jest możliwości powiększania terenu placu zabaw kosztem terenów zieleni parkowej. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Celem projektu jest przebudowa istniejącego placu zabaw w Parku Grabiszyńskim i stworzenie atrakcyjnej oferty dla dzieci młodszych i starszych poprzez:

- wtopienie placu zabaw w park poprzez zastosowanie naturalnych materiałów i kolorystyki: drewna (np. urządzenia z robini, podesty drewniane), piasku (duża piaskownica imitująca kawałek plaży), żwiru.
- wprowadzenie akcentów z zieleni np traw.
- wprowadzenie nowych ławek i koszy na śmieci - miejsc dla rodziców pilnujących pociech z możliwością pozostawienia rowerów, wózków.

Całość powinna utrzymana być w klimacie dzikiej dżungli, fragmentu plaży lub wioski. W załączeniu znajdują się inspiracje w postaci zdjęć/wizualizacji.



Całość powinna utrzymana być w klimacie dzikiej dżungli, fragmentu plaży lub wioski. W załączeniu znajdują się inspiracje w postaci zdjęć/wizualizacji.

Uzasadnienie projektu

Istniejący plac zabaw jest bardzo popularnym miejscem wśród rodzin z dziećmi. Niestety jego wyposażenie jest dość skromne, a poszczególne elementy wydają się być dobrane przypadkowo. Jest to zwykły plac zabaw z metalowym ogrodzeniem, postawiony na skraju malowniczego parku. Brakuje mu charakteru i klimatu.
Celem projektu jest stworzenie placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, spójnego z otoczeniem, bez sztywnego ogrodzenia, miejsca spotkań i zabawy, miejsca gdzie będzie można rozwijać kreatywność i podziwiać otaczającą przyrodę. Miejsca, które będzie zrastało się z parkiem, a jego oferta będzie przyciągała najmłodszych z całej okolicy.

Grupa beneficjentów projektu

Rodziny z dziećmi od 3 do 14 lat. Mieszkańcy osiedli Grabiszyn, Oporów, Borek

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

kilkaset dzieci.

Elementy projektu

1 x Wymiana nawierzchni
1 x Ogrodzenie
20 x Mała architektura: ławki, kosze
4 x Huśtawki, w tym gniazdo
2 x Urządzenia do zabawy z piaskiem i wodą
2 x Domki, wieże
5 x Urządzenia do wspinaczki, balansu, nauki
5 x Sprężynowce, karuzela
1 x Zieleń

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Istniejący plac zabaw w Parku Grabiszyńskim przy zbiegu ulic Hallera, Grabiszyńska, Fiołkowa

Osiedle: Grabiszyn-Grabiszynek

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

653

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 653
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 363
Mężczyźni 290

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.