Nr projektu. 414
Wypasiony plac zabaw w Parku Grabiszyńskim przy Hallera (remont istniejącego placu zabaw). [WBO. 2019]
Kategoria: place zabaw
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Zgodnie z uwagą MKZ brak możliwości powiększania terenu placu zabaw kosztem terenów zieleni parkowe. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Zgodnie z uwagą MKZ brak jest możliwości powiększania terenu placu zabaw kosztem terenów zieleni parkowej. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Celem projektu jest przebudowa istniejącego placu zabaw w Parku Grabiszyńskim i stworzenie atrakcyjnej oferty dla dzieci młodszych i starszych poprzez:
- wtopienie placu zabaw w park poprzez zastosowanie naturalnych materiałów i kolorystyki: drewna (np. urządzenia z robini, podesty drewniane), piasku (duża piaskownica imitująca kawałek plaży), żwiru.
- wprowadzenie akcentów z zieleni np traw.
- wprowadzenie nowych ławek i koszy na śmieci - miejsc dla rodziców pilnujących pociech z możliwością pozostawienia rowerów, wózków.
Całość powinna utrzymana być w klimacie dzikiej dżungli, fragmentu plaży lub wioski. W załączeniu znajdują się inspiracje w postaci zdjęć/wizualizacji.
Całość powinna utrzymana być w klimacie dzikiej dżungli, fragmentu plaży lub wioski. W załączeniu znajdują się inspiracje w postaci zdjęć/wizualizacji.
Uzasadnienie projektu
Istniejący plac zabaw jest bardzo popularnym miejscem wśród rodzin z dziećmi. Niestety jego wyposażenie jest dość skromne, a poszczególne elementy wydają się być dobrane przypadkowo. Jest to zwykły plac zabaw z metalowym ogrodzeniem, postawiony na skraju malowniczego parku. Brakuje mu charakteru i klimatu.
Celem projektu jest stworzenie placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, spójnego z otoczeniem, bez sztywnego ogrodzenia, miejsca spotkań i zabawy, miejsca gdzie będzie można rozwijać kreatywność i podziwiać otaczającą przyrodę. Miejsca, które będzie zrastało się z parkiem, a jego oferta będzie przyciągała najmłodszych z całej okolicy.
Grupa beneficjentów projektu
Rodziny z dziećmi od 3 do 14 lat. Mieszkańcy osiedli Grabiszyn, Oporów, Borek
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
kilkaset dzieci.
Elementy projektu
1 x Wymiana nawierzchni
1 x Ogrodzenie
20 x Mała architektura: ławki, kosze
4 x Huśtawki, w tym gniazdo
2 x Urządzenia do zabawy z piaskiem i wodą
2 x Domki, wieże
5 x Urządzenia do wspinaczki, balansu, nauki
5 x Sprężynowce, karuzela
1 x Zieleń
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Istniejący plac zabaw w Parku Grabiszyńskim przy zbiegu ulic Hallera, Grabiszyńska, Fiołkowa
Osiedle: Grabiszyn-Grabiszynek
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.