Nr projektu. 413
Słupki zabezpieczające wzdłuż ul. Przyjaźni na ciągu pieszo-rowerowym, osiedle Krzyki-Partynice [WBO. 2019]
Kategoria: drogowe
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Zamontowanie słupków drogowych uniemożliwiających wjeżdżanie na ciąg pieszo-rowerowy z ul. Przyjaźni przez auta. Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów przed parkującymi autami oraz ograniczenie niszczenia nawierzchni.
Uzasadnienie projektu
Wymieniany ciąg pieszo-rowerowy, wybudowany przed kilkoma laty dał cywilizowane warunki przemieszczania się dla okolicznych mieszkańców ul. Przyjaźni zamiast ul. Krzycką, przy której nie ma ciągu rowerowego.
Niestety brak miejsc postojowych w okolicy sprawia, że kierowcy upodobali sobie to miejsce do pozostawiania swoich aut na ciągu pieszo-rowerowym przy ul. Przyjaźni stwarzając zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, ograniczając im możliwość swobodnego przemieszczania się jak i niszczą ledwo kilkuletnią nawierzchnię drogi, która już jest popękana od ciężaru aut do których nie jest ona przystosowana i przeznaczona.
Grupa beneficjentów projektu
Piesi oraz rowerzyści korzystający z drogi jako mieszkańcy osiedla i w ruchu tranzytowym.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
40 000 osób.
Elementy projektu
Słupki
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: ul. Przyjaźni na odcinku od numeru 50 do skrzyżowania z ul. Krzycką.
Osiedle: Krzyki-Partynice
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.