Nr projektu. 160
Osiedle Henrykowskie dla Seniorów [WBO. 2018]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Huby, Gaj, Tarnogaj)
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie budowy siłowni obok istniejącego placu zabaw, remontu placu zabaw i rewitalizacji terenu. Kwota potrzebna na realizację zadania to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie budowy siłowni obok istniejącego placu zabaw remontu placu zabaw i rewitalizacji terenu. Kwota potrzebna na realizację zadania to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Uzasadnienie
Osiedle Henrykowskie jest osiedlem w dużej mierze zamieszkałym przez osoby w wieku 60 + a zarazem pozbawionym miejsca gdzie osoby starsze mogą aktywnie spędzić czas a także w spokoju odpocząć od codziennych problemów.
W ramach nieużywanego i zdewastowanego placu zabaw dla dzieci, proponujemy utworzenie spokojnej oazy w zaciszu drzew gdzie osoby starsze mogą się spotkać, porozmawiać i aktywnie odpocząć.
Miejsce gdzie nastąpi wymiana międzypokoleniowych doświadczeń i integracja osób starszych ze sobą oraz z innymi mieszkańcami osiedla.
Wybrane miejsce znajduje się w bliskim sąsiedztwie siedziby Rady Osiedla Tarnogaj co na pewno zaowocuje większą aktywnością seniorów w życiu osiedla.
Elementy projektu
Miejsca spotkań dla osób 60+
Utworzenie siłowni dla osób 60+
Ławki i infrastruktura przystosowana dla osób 60+
Międzypokoleniowe miejsce spotkań
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 7: Huby, Gaj, Tarnogaj
Lokalizacja szczegółowa: Istniejący, zdewastowany plac zabaw wraz z otaczającym terenem
Osiedle: Tarnogaj
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.