Nr projektu. 439
Prog zwalniający + parkingi [WBO. 2017]
Kategoria: rewitalizacja
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
- Próg budżetowy: do 250 000 zł
Uzasadnienie
1. Zamontowanie progu zwalniającego na ulicy Zdrowej od skrzyżowania z ulicą Pochyłą do skrzyżowania z ulicą Grabiszyńska. Przynajmniej jeden próg zwalniający, gdyż często średnia prędkość jest niedostosowana do warunków. Poza tym ulica jest wybrukowana - kostka, wiec każdy szybszy przejazd samochodu jest odczuwalny dla uszu, mimo istniejącego znaku poziomego informującego o strefie 30 km/h
2. Dodatkowo zorganizowania miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Zdrowej po obu stronach. Obecnie samochody parkują wzdłuż krawędzi jezdni co zmniejsza liczbę miejsc parkingowych. Gdyby można było zastosować parkowanie po skosie do chodnika, zamieniając bardzo wąski pas zieleni w miejsce parkingowe (pas zieleni i tka jest najeżdżany przez samochody), liczba miejsc zwiększyłaby się, a co za tym idzie ułatwiłoby to parkowanie samochodu.
3. Monitoring ulicy Zdrowej. Ostatnie sytuacje z podpaleniem samochodów i śmietnika, powoduje, iż ulica nie jest w dostateczny sposób monitorowana. Przykład montażu monitoringu to kamienica na rogu ul Zdrowej i Grabiszyńśkiej oraz betonowe lampy postawione na ul. Zdrowej.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z wyłączeniem monitoringu. We wskazanej lokalizacji nie ma poprowadzonego światłowodu, który pozwalałby na podłączenie kamer do systemu miejskiego. Kwota potrzebna na realizację zadania to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Przedmieście Świdnickie
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.