Nr projektu. 406

Budowa wrocławskiej wypożyczalni rowerów integracyjnych typu handbike wraz z odpowiednim zapleczem socjalno-sanitarnym [WBO. 2017]

Głosów: 178

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 600 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: do 1 000 000 zł

Uzasadnienie

Projekt przeznaczony jest zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych mieszkańców Wrocławia, jak również gości czy turystów.
Rowery typu handbike pozwalają na swobodne i niezależne przemieszczanie się po mieście mimo ewentualnych ograniczeń fizycznych. Dzięki wypożyczalni osoby niepełnosprawne będą mogły pełniej korzystać z walorów życia miejskiego, nie zważając na przeszkody komunikacyjne. Stworzenie takiego miejsca pozwoli na integrację osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.
Projekt składa się z dwóch elementów: pierwszy to wiata rowerowa wraz z mieszczącymi się w niej rowerami typu handbike; drugi element to budynek socjalno-sanitarny w zabudowie kontenerowej (parterowej) o powierzchni ok. 50mkw. Budynek o charakterze zabudowy biurowej lub ekspozycyjnej z możliwością użytkowania przez cały rok, w którym osoby odbywające przejażdżki rowerowe będą mogły odpocząć, podzielić się wrażeniami, skorzystać z sanitariatu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, zjeść posiłek, naprawić czy wyregulować rower. Budynek będzie w pełni dostosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Budynek spełniający rolę między innymi: świetlicy, klubu czy po prostu miejsca spotkań wyposażony będzie we wspomniany moduł wc, umywalkę kuchenną wraz zabudową, urządzenia typu czajnik, toster, opiekacz, kuchenka mikrofalowa, stoły, krzesła, szafki, narzędzia rowerowe, podnośnik, system grzewczo-chłodzący.
Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu i rozwijaniu Wypożyczalni Rowerów Integracyjnych www.roweryintegracyjne.pl.
Organizacją działań podjętych w wyniku realizacji projektu zajmować się będą pracownicy i wolontariusze fundacji DOBRY CEL, która od początku swojego istnienia wspiera osoby wykluczone społecznie.
Na powstałej z wyboru m

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 600 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Muchobór Mały

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

178

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 178
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 98
Mężczyźni 80

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.