Nr projektu. 299

Przejście dla pieszych w rejonie przystanku tramwajowego "Pomorska" [WBO. 2017]

Głosów: 498

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
  • Próg budżetowy: do 250 000 zł

Uzasadnienie

Projekt zakłada wybudowanie przejścia dla pieszych przez ulicę Stanisława Dubois. Codziennie setki osób skraca sobie tędy drogę idąc na przystanek tramwajowy lub w stronę ulicy Kurkowej wysiadając z tramwaju lub autobusu.
W ramach tego zadania nie musi zostać wybudowana pełna sygnalizacja świetlna, ponieważ ona już tam istnieje (dla autobusów, które zjeżdżają z przystanku na ulicę). Potrzebna będzie jedynie postawienie sygnalizacji świetlnej dla pieszych i dodanie jej do aktualnego cyklu świateł. Dodatkowo należy zlikwidować murek przy przystanku tramwajowym w kierunku Dmowskiego (w tym roku jego część została rozebrana w celu przedłużenia przystanku) oraz obniżyć krawężniki.
Projekt przewiduje także wymalowanie przejścia dla pieszych pomiędzy peronami, już bez sygnalizacji świetlnej. W tym celu po obu stronach należy obniżyć krawężniki dla osób o niepełnej sprawności ruchowej czy matek z wózkami dziecięcymi oraz w razie konieczności zlikwidować murek z roślinnością także na drugim peronie.
Głównymi beneficjentami tego projektu będą mieszkańcy, którzy codziennie korzystają z tego przystanku oraz uczniowie pobliskiego liceum dojeżdżający do szkoły.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w kwocie 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Nadodrze

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

498

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 484
Papier 14

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 277
Mężczyźni 221

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.