Nr projektu. 267
Poprawa bezpieczeństwa użytkowników ul. Jutrzenki, Wrocław, Klecina [WBO. 2017]
Kategoria: drogowe
Budżet zweryfikowany: 90 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina)
- Próg budżetowy: do 250 000 zł
Uzasadnienie
Budowa progów zwalniających na wąskiej drodze bez chodników w miejscach zwężeń na jezdni, oraz wydzielenie i budowa miejsc parkingowych z niezagospodarowanego terenu przylegającego do jezdni. W związku z rozwojem okolicy ulica Jutrzenki stałą się główną drogą dojazdową do nowych osiedli, niestety nie posiada chodnika i poruszanie się po niej dla pieszych stało się wyjątkowo niebezpieczne. Dlatego proponujemy progi zwalniające, które mają zmniejszyć prędkość z jaką poruszają się po niej pojazdy i w ten sposób poprawić bezpieczeństwo pieszych. Z kolei utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych z terenów nieużytkowych poprawi komfort wszystkim użytkownikom drogi.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie dla odcinka ul. Jutrzenki o nawierzchni twardej ulepszonej – z kostki betonowej – ok. 430 mb pomiędzy dz. nr 36/5, AM-20, obręb Klecina a ul. Buraczaną. Z uwagi na sposób odwodnienia – do osi jezdni – istnieje jedynie możliwość budowy progów zwalniających wyspowych. Dokładna liczba i lokalizacja do ustalenia na etapie projektowania inwestycji. Planując miejsca postojowe na dz. nr 58/1 należy uwzględnić warunki widoczności dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Łanowej. Kwota potrzebna na realizację zadania to 90 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 10: Grabiszyn-Grabiszynek, Krzyki-Partynice, Oporów, Klecina
Lokalizacja szczegółowa: Klecina, ul. Jutrzenki
Osiedle: Klecina
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.