Nr projektu. 196

Rewitalizacja skweru Adolfa Marii Bocheńskiego / Dzielnica Śródmieście, obręb Pl. Grunwaldzki [WBO. 2017]

Głosów: 682

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
  • Próg budżetowy: do 250 000 zł
Projekt został zrealizowany w ramach WBO2017

Uzasadnienie

Skwer Adolfa Marii Bocheńskiego stanowi stosunkowo niewielki obszar położony u zbiegu ulic: Szczytnickiej, Miłej, Piwnej i Sępa Szarzyńskiego. Cieszył się dużą popularnością w latach 70-tych wśród tutejszych mieszkańców w różnym wieku. Był miejscem zabaw i odpoczynku. Z upływem lat jego wizerunek bardzo podupadł. Skwer przestał spełniać swoje funkcje. Uszkodzona nawierzchnia, niefunkcjonalne ławki, zaniedbane trawniki, skąpa ilość roślinności skutecznie zniechęca ludzi do przebywania w tym miejscu.
Chcielibyśmy odmienić skwer i nadać mu taki charakter, w jakim utrzymany jest Ostrów Tumski. Miałoby to być miejsce kulturalne do wypoczynku, kontemplacji, spotkań ze znajomymi, dyskusji, zatopienia się z lekturze. Beneficjentami projektu byłyby zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy z tego obszaru. Na dotychczas nieoświetlonym skwerze stanęłyby stylowe, żeliwne latarnie typu retro, nowe, profilowane ławki / materiał: żeliwo,drewno/ , skrzynka bookcrossingowa /do wzajemnej wymiany książek, gazet, płyt /, nowe kosze na odpady i stojak na rowery / konstrukcja utrzymana w stylu retro / Projekt zakłada również naprawę nawierzchni na terenie skweru, wydzielenie miejsc na rabaty z kwiatów, renowację trawników, posadzenie krzewów ozdobnych, w tym stworzenie naturalnej osłony z roślin od ul. Szczytnickiej. Miejsce to pozostałoby przyjazne psom.
Skwer nosi nazwę Adolfa Marii Bocheńskiego - wybitnego pisarza i publicysty politycznego, żołnierza odznaczonego Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych, podporucznika Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie . Tu też znajduje się jego tablica pamiątkowa. Jako miejsce pamięci narodowej, skwer zasługuje na rewitalizację. To jeszcze jeden bardzo ważny powód, dla którego występujemy z tym projektem.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 250 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: Zbieg ulic : Piwnej, Miłej, Szarzyńskiego i Szczytnickiej

Osiedle: Plac Grunwaldzki

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

682

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 411
Papier 271

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 353
Mężczyźni 329

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Realizacja


15.01.2018

Zlecono sporządzenie dokumentacji projektowej.