Startują zabytkowe linie tramwajowe

Zabytkowe linie tramwajowe ruszają w tym roku na trasy 28 maja i kursują w każdy weekend (sobota, niedziela) aż do 31 października. 

  • Zabytkowy tramwaj we Wrocławiu


Urząd miejski pod koniec kwietnia ogłosił konkurs otwarty na obsługę zabytkowych linii tramwajowych, które są jedną z popularniejszych atrakcji Wrocławia. Właśnie został rozstrzygnięty. Wygrało go Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Zabytkowe składy ruszą na trasy już w weekend 28 maja. Gmina na ten cel przeznacza 40 tysięcy złotych. Bilety będą w takich samych cenach, jak w roku ubiegłym:

Cennik biletów
 ulgowy – 2 zł, w obie strony – 3 zł,  pełnopłatny – 4 zł, w obie strony – 6 zł, za przejazd na trasie z przewodnikiem: ulgowy – 2 zł, pełnopłatny – 3 zł.

Kursy tramwajów odbywać się będą: w sobotę przez 6 godzin, w tym 2 godziny z przewodnikiem, i w niedzielę przez 7 godzin. W tym roku pojawi się ciekawa nowośc w ofercie. Tramwaje nie tylko będą jeździć na trasie centrum-Hala Stulecia. Przez część dnia mają kursować wokół największych zabytków Rynku i okolic. Przejażdżki będą wzbogacone usługami profesjonalnego przewodnika, który opowie o historii tych miejsc. Linie turystyczne mają kursować od 28 maja do 31 października. Będą obsługiwane przez tramwaje: "Jaś i Małgosia", "Juliusz", "Mikołaj" i "Strachotek". 

Zabytkowe składy we Wrocławiu

Poza regularną, sezonową linią tramwajową we Wrocławiu można wybrać się na przejażdżkę zabytkowymi składami również na zasadach komercyjnych. 

Zabytkowe tramwaje można wynająć od Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Szczegóły na stronie TMW. Oraz od miłośników z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego, którzy posiadają tramwaj typu Konstal N. Szczegóły na stronie "Enusi"

Zgłoś uwagę