Wrocławska fontanna

Od soboty 8 sierpnia wracają pokazy fontanny multimedialnej na pergoli przy Hali Stulecia. Po awarii fontanna zostanie uruchomiona w trybie awaryjnym w godzinach porannych. W weekend - zgodnie z harmonogramem - odbędą się również wieczorne pokazy specjalne. Cały czas trwają prace serwisowe, które mają całkowicie usunąć usterki. Dlatego w trakcie pokazów mogą występować zakłócenia lub przerwy w wodnych widowiskach. Przypomnijmy, fontanna został uszkodzona po gwałtownych burzach, które przeszły nad Wrocławiem 19 lipca.

Aktualne informacje na temat stanu fontanny Multimedialnej na stronie Hali Stulecia www.halastulecia.pl oraz oficjalnym profilu Hali Stulecia na Facebooku www.facebook.com/halastulecia.


Fontanna działa od godziny 8.00 do 22.00. Codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany będzie program muzyczny, po zmroku z towarzyszeniem kolorowych świateł.

Pokazy specjalne

Pokazy specjalne prezentowane będą w weekendy oraz święta, zgodnie z harmonogramem, który zostanie umieszczony na stronie fontanny pod koniec kwietnia. W lipcu i sierpniu pokazy specjalne zazwyczaj rozpoczynały sie o godz. 22.00. We wrześniu i październiku pokazy specjalne odbywają się wcześniej.

Pokazy specjalne można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w punkcie z pamiątkami we Wrocławskim Centrum Kongresowym w godzinach 12.30-21.30 w dniu pokazu. Nie ma możliwości rezerwacji biletów.

Nowy pokaz

Od 4 lipca do 15 sierpnia br., we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, odbędzie się ekspozycja zdjęć zatytułowana „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a”. Wystawa czynna będzie codziennie oprócz poniedziałków (dni techniczne) w godz. 12:00 – 18:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Nowy pokaz fontanny multimedialnej na żywo

Wystawa licząca blisko 150 zdjęć zrealizowanych w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Od kilku dni trwają intensywne przygotowania. We foyer i w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego pojawiło się już oznakowanie, system ekspozycyjny zapełnił się wybitnymi fotografiami, a różowy Cadillac z 1957 roku zyskał wysoki połysk. Kolejne elementy scenografii powstaną w ciągu kilkunastu najbliższych godzin aby już w sobotę przenieść widzów w niezwykły klimat lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku.

Harmnogram pokazów specjalnych 2015

O fontannie

Położona w malowniczym parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. Otwarta została 4 czerwca 2009 z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów. Jej powierzchnia wynosi ok. 1 hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych. Pokazy do muzyki klasycznej (m.in. Bizet, Beethoven, Wagner), a także współczesnej (Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, Faith No More) odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od trzech i pół do osiemnastu minut, a przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne.

Pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014r.

Zgłoś uwagę