Wrocławska fontanna

Fontanna działa sezonowo - od początku maja do końca października.


Położona w malowniczym parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. Otwarta została 4 czerwca 2009 z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów. Jej powierzchnia wynosi ok. 1 hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych. Pokazy do muzyki klasycznej (m.in. Bizet, Beethoven, Wagner), a także współczesnej (Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, Faith No More) odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od trzech i pół do osiemnastu minut, a przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne.

Fontanna działa sezonowo - od początku maja do końca października.

Pokazy specjalne można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w punkcie z pamiątkami we Wrocławskim Centrum Kongresowym w godzinach 12:30-21:30 w dniu pokazu. Nie ma możliwości rezerwacji biletów.

Fontanna działa również w dzień - od godziny 10:00 do 22:00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). Wieczorami z kolei zobaczyć będzie można pokazy wraz ze światłami. W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14:00 pokazy specjalnie dla dzieci.

Pokaż na mapie

Powrót do góry  ewawa
Zgłoś uwagę