Wrocławska fontanna multimedialna

Ostatni pokaz specjalny Fontanny Multimedialnej zaplanowano na sobotę 31 października. Dla widzów przygotowano „noc wszystkich spektakli”. Od godz. 19.00 wyświetlone będą, jeden po drugim: Piękna i Bestia, Marzenia, Mikro- i Makrokosmos, Cztery Żywioły, Katedra Demokracji oraz Dzień Dobry Marilyn. Pokaz ma trwać około dwóch godzin. Pokazy można oglądać również z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 


Fontanna działa w godz. 8.00-22.00. Codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany jest program muzyczny, po zmroku z towarzyszeniem kolorowych świateł.

Pokazy specjalne

Pokazy specjalne prezentowane są w weekendy oraz święta, zgodnie z harmonogramem na stronie fontanny, który zazwyczaj pojawia się pod koniec kwietnia. Najpóźniej pokazy zaczynają się najczęściej o 22.00, np. w lipcu i sierpniu, im bliżej jesieni, tym także wcześniejsze godziny multimedialnej prezentacji. Pokazy te można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety wstępu po 5 zł są dostępne w punkcie z pamiątkami w Centrum Kongresowym, w godz. 12.30-21.30 w dniu pokazu. Nie ma możliwości rezerwacji biletów.

Czytaj także: Nowy pokaz fontanny multimedialnej na żywo

Od 4 lipca do 15 sierpnia br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia trwała ekspozycja: „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a”, na którą wstęp był bezpłatny, w związku z tym wydarzeniem powstał również:

Czytaj także: Harmonogram pokazów specjalnych 2015

O fontannie

Położona w malowniczym parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. Otwarta została 4 czerwca 2009 z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów. Jej powierzchnia wynosi ok. hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych. Pokazy do muzyki klasycznej (m.in. Bizet, Beethoven, Wagner), a także współczesnej (Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, Faith No More) odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od trzech i pół do osiemnastu minut, a przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne.

Aktualne informacje na temat stanu fontanny Multimedialnej na stronie Hali Stulecia www.halastulecia.pl oraz oficjalnym profilu Hali Stulecia na Facebooku www.facebook.com/halastulecia.

Pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014r.

Zgłoś uwagę