Wrocławska fontanna

Nowy sezon Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej rozpął się 1 maja br.  Fontanna jest czynna w godzinach 8.00-22.00.


Fontanna działa od godziny 8.00 do 22.00. Codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany będzie program muzyczny, po zmroku z towarzyszeniem kolorowych świateł.

Pokazy specjalne

Pokazy specjalne prezentowane będą w weekendy oraz święta, zgodnie z harmonogramem, który zostanie umieszczony na stronie fontanny pod koniec kwietnia. W lipcu i sierpniu pokazy specjalne zazwyczaj rozpoczynały sie o godz. 22.00. We wrześniu i październiku pokazy specjalne odbywają się wcześniej.

Pokazy specjalne można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w punkcie z pamiątkami we Wrocławskim Centrum Kongresowym w godzinach 12.30-21.30 w dniu pokazu. Nie ma możliwości rezerwacji biletów.

Nowy pokaz

Od 4 lipca do 15 sierpnia br., we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, odbędzie się ekspozycja zdjęć zatytułowana „Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a”. Wystawa czynna będzie codziennie oprócz poniedziałków (dni techniczne) w godz. 12:00 – 18:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Nowy pokaz fontanny multimedialnej na żywo

Wystawa licząca blisko 150 zdjęć zrealizowanych w latach ’50, ’60, ’70, i ’80 XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Od kilku dni trwają intensywne przygotowania. We foyer i w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego pojawiło się już oznakowanie, system ekspozycyjny zapełnił się wybitnymi fotografiami, a różowy Cadillac z 1957 roku zyskał wysoki połysk. Kolejne elementy scenografii powstaną w ciągu kilkunastu najbliższych godzin aby już w sobotę przenieść widzów w niezwykły klimat lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku.

Harmnogram pokazów specjalnych 2015

O fontannie

Położona w malowniczym parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. Otwarta została 4 czerwca 2009 z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów. Jej powierzchnia wynosi ok. 1 hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych. Pokazy do muzyki klasycznej (m.in. Bizet, Beethoven, Wagner), a także współczesnej (Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, Faith No More) odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od trzech i pół do osiemnastu minut, a przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne.

Pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014r.

Zgłoś uwagę