Wrocławska fontanna multimedialna. Otwarcie sezonu 2016

Położona w malowniczym parku Szczytnickim, otoczona Pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. W 2016 r. fontanna uruchomiona zostanie 30 kwietnia. Sezon rozpocznie się od dwóch pokazów specjalnych, wyświetlonych jeden po drugim.


Fontanna działa w sezonie wiosenno-jesiennym. Wtedy pokazy organizowane są codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany jest program muzyczny, po zmroku w towarzystwie kolorowych świateł.

Sezon 2016 otworzą, znane już publiczności pokazy specjalne pt. Cztery żywioły oraz Marzenia. Seanse zaplanowano od godziny 21.30. W tym roku pokazy specjalne wyświetlane będą w soboty i niedziele, dokładny harmonogram znajduje się na http://halastulecia.pl/zwiedzanie/fontanna/

Uwaga – zmiany w harmonogramie

Rozpoczęcie sezonu 2016 łączy się również z dużym wydarzeniem plenerowym na Pergoli, jakim jest 3-Majówka. Dlatego 1, 2 i 3 maja, ze względu na organizowany na terenie Pergoli koncert, plac wokół Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej  zostanie ogrodzony, a wstęp możliwy będzie jedynie za okazaniem biletu. Wieczorny specjalny pokaz fontanny o godzinie 22.30 będzie jednak publicznie udostępniony. Wszyscy, którzy zechcą go zobaczyć, będą mogli wejść na teren Pergoli na 15 minut przed pokazem (22.15). Na placu pod Iglicą zaaranżowana zostanie specjalna strefa gastronomiczno-wypoczynkowa.

1-3 maja podczas pokazów specjalnych nie będzie dostępny taras widokowy.

Pokazy specjalne 2016

Pokazy specjalne prezentowane są w weekendy oraz święta, zgodnie z harmonogramem na stronie fontanny. Najpóźniej pokazy zaczynają się najczęściej o 22.00, np. w lipcu i sierpniu, im bliżej jesieni, tym także wcześniejsze godziny multimedialnej prezentacji. Pokazy te można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety wstępu po 5 zł są dostępne w punkcie z pamiątkami w Centrum Kongresowym, w godz. 12.30-21.30 w dniu pokazu. Nie ma możliwości rezerwacji biletów.

 • 30 kwietnia Marzenia / Cztery Żywioły 21.30
 • 1 maja Piękna i Bestia 22.30
 • 2 maj Dzień dobry Marilyn 22.30
 • 3 maja Katedra Demokracji 22.30
 • 7 maja Marzenia 21.30
 • 8 maja Katedra Demokracji 21.30
 • 14 maja  Cztery Żywioły 21.30
 • 15 maja Mikro i Makrokosmos 21.30
 • 21 maj Dzień dobry Marilyn 21.30
 • 22 maja Cztery Żywioły 22.30
 • 28 maja Piękna i Bestia 22:00
 • 29 maja Marzenia 22.00

O fontannie

Położona w malowniczym parku Szczytnickim, otoczona Pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. Otwarta została 4 czerwca 2009 z okazji 20. rocznicy wolnych wyborów. Jej powierzchnia wynosi ok. hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych. Pokazy do muzyki klasycznej (m.in. Bizet, Beethoven, Wagner), a także współczesnej (Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, Faith No More) odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od trzech i pół do osiemnastu minut, a przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne.

Aktualne informacje na temat stanu fontanny Multimedialnej na stronie Hali Stulecia www.halastulecia.pl oraz oficjalnym profilu Hali Stulecia na Facebooku www.facebook.com/halastulecia.

Pokaz z okazji kanonizacji Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014r.

Zgłoś uwagę