wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Serial „Erynie” od kulis. Tak kręcono serial na podstawie książek Marka Krajewskiego [ZDJĘCIA Z PLANU]

Dwunastoodcinkowy serial „Erynie” - z Marcinem Dorocińskim w roli Edwarda Popielskiego – można już oglądać na platformie TVP VOD. Serial jest ekranizacją czterech powieści Marka Krajewskiego: „Erynii”, „Liczb Charona”, „Rzek Hadesu” i „W otchłani mroku”. Akcja toczy się w późnych latach 30. we Lwowie oraz w 1946 we Wrocławiu.

Reklama

O czym opowiada serial „Erynie”?

Głównym bohaterem jest lwowski policjant – komisarz Edward Popielski. „Prześladowca lwowskich kryminalistów, który w śledztwach posługuje się wybitnym intelektem, potężną siłą mięśni i epileptycznymi wizjami” (…) „Jego naturalnym środowiskiem są mroczne zaułki i całonocne knajpy” – reklamuje serial, na swojej stronie internetowej, TVP VOD.

Galeria zdjęć

Tutaj możecie oglądnąć serial. Kliknijcie w link!

Serial „Erynie”. Kto jest reżyserem, a kto gra główne role?

- To filmowe dzieło w reżyserii Borysa Lankosza, na podstawie scenariusza Magdaleny Lankosz, Borysa Lankosza i Igora Brejdyganta, jest znakomite. Gra aktorska najwyższej próby (Marcin Dorociński jako Popielski, Wiktoria Gorodeckaja jako Leokadia Tchórznicka, Wojciech Mecwaldowski jako Wilhelm Zaremba, Eryk Lubos jako Zygmunt Hanas, Marcin Bosak jako Józef Bekierski, Christian Berkel jako Mock (…) Zdjęcia Marcina Koszałki - genialne, nastrojowe i niepokojące, muzyka L.U.C-a - wspaniała, pełna ekspresji, a sama opowieść - wciska w fotel. Oglądając serial, nie wierzyłem, że to na podstawie moich powieści – zachwyca się pisarz Marek Krajewski.

Serial „Erynie”. Gdzie powstawały zdjęcia?

Serial kręcono m.in. w Legnicy, Lwowie i… Wrocławiu. Zobaczcie unikatowe fotografie z planu zdjęciowego „Erynii”. Znajdziecie tutaj ujęcia m.in. z Opery Wrocławskiej i Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl