Zawartość artykułu
W ramach warsztatów uczestnicy sadzą rośliny ozdobne, dowiadują się, jak dbać o rośliny na podwórku, oraz poznają sposoby gromadzenia i wykorzystywania deszczówki. Warsztaty to również świetna okazja, aby poznać swoich najbliższych sąsiadów. Dla każdego, kto weźmie w nich udział, są przygotowane upominki.
– Warsztaty dla mieszkańców spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Są dosyć kameralne ze względu na pandemię, oczywiście zachowujemy wszystkie środki ostrożności, ale udało nam się zorganizować je i w niewielkich grupach wspólnie sadzimy rośliny. Warsztaty zachęcają ludzi do pracy z zielenią, a my staramy się ich edukować i pokazywać, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w swoim otoczeniu, którą udało się zazielenić – mówi Kornelia Kwiecińska z Uniwersytetu Przyrodniczego. – Przez warsztaty chcemy pokazać mieszkańcom, że sami mogą pielęgnować swoje najbliższe otoczenie i jak mogą to zrobić w łatwy i przyjemny sposób – dodaje.
W warsztatach uczestniczą mieszkańcy w każdym wieku, wszyscy mogą się zaangażować i upiększać ołbińskie podwórka. Organizatorzy przygotowali grę edukacyjną dla najmłodszych i rośliny, które ozdobią zieleńce.
Aktywność mieszkańców, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w warsztatach i duże zainteresowanie osób z pozostałych podwórek, cieszy organizatorów wydarzenia. Tworzenie takich miejsc jest ważne ze względów klimatycznych, ale również poprawia komfort życia w mieście.
Najbliższy warsztat odbędzie się w obrębie ulic Orzeszkowej, Żeromskiego i Daszyńskiego 26 października.

Warsztaty SADZIMY! organizowane w ramach projektu GrowGreen
W plenerze / Warsztaty / Dla wszystkich podwórko Żeromskiego-Daszyńskiego
Warsztaty realizowane są w ramach projektu Grow Green finansowanego ze środków Unii Europejskiej, który ma na celu sprawdzenie możliwości przeciwdziałania zmianom klimatycznym w dużych miastach.
Galeria
Kliknij na zdjęcie aby powiększyć