• Przejdź do menu głównego
  • Przejdź do wyszukiwarki
  • Przejdź do głównej treści
  • Przejdź do kontaktu
  • Mapa serwisu

Centrum Informacji Urzędu Miejskiego: Informacja UM: 71 777 77 77

|Czat
BIP
  • -pomniejsz czcionkę
  • A
  • +powiększ czcionkę
  • Awersja standardowa
  • Awersja dla niedowidzących
  • wiadomości dla niesłyszących
Wrocław - Miasto spotkań
www.wroclaw.pl

Oficjalny portal
internetowy Wrocławia

  • PLpolski
  • ENenglish
  • DEdeutsch
  • ITitaliano

Wyszukiwarka:

  1. www.wroclaw.pl
  2. /
  3. ESK 2016
  4. /
  5. Aktualności ESK Wrocław 2016
  6. /
  7. „Włosek poety” zabrzmi na Rynku. Ty też zaśpiewaj!
  8. /

„Włosek poety” zabrzmi na Rynku. Ty też zaśpiewaj!

25-07-2016, 15:54

Po raz pierwszy w historii Światowej Stolicy Książki UNESCO właśnie we Wrocławiu zabrzmi jej hymn. W sobotę 30 lipca o godz. 12 wiersz Tadeusza Różewicza „Włosek poety zaśpiewa” w Rynku chór, do którego każdy może się przyłączyć.

- To niespodzianka na podsumowanie Literackiego Woodstocku, spotkania członków Dyskusyjnych Klubów Książki, którzy przyjechali do Wrocławia z całej Polski, aby świętować 10-lecie istnienia Klubów – mówi Katarzyna Jędrusik w ESK Wrocław 2016.

Będzie to próba generalna hymnu, przed jego oficjalną premierą, która zaplanowana jest w kwietniu 2017 na zakończenie kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO.

Muzykę do wiersza Tadeusza Różewicza, pochodzącego z tomu „Uśmiechy”, zbierającego wiersze poety z lat 1949-1956, skomponował Jan Kanty Pawluśkiewicz. Hymn jest utworem przeznaczonym do wykonania a capella przez chór i sopranistkę. Tekst zostanie przetłumaczony na kilkadziesiąt języków. W czasie oficjalnej premiery hymn zostanie wykonany jednocześnie o tej samej godzinie w kilkudziesięciu miastach na całym świecie przez wybitnych artystów.  W Polsce wykona go sopranistka Elżbieta Towarnicka.

Tadeusz Różewicz
Włosek poety

Poeta to na pewno ktoś
Słuchajcie głosu poety
Choćby ten głos
był cienki jak włos
Jak jeden włos Julietty

Jeśli się zerwie włosek ten
to nasza nudna kula
upadnie w ciemność

Czy ja wiem
albo się zbłąka w chmurach

Słyszycie Czasem wisi coś
na jednym włosku wisi
Dziś włoskiem tym poety glos
Słyszycie

Ktoś tam słyszy

Wydarzenia ESK 2016
  • Zakończenie ESK: polecamy w plenerze
  • ECC Closing Weekend
  • Abschlusswochenende KHE
  • Wydarzenia ESK
  • Wrocław na weekend

ESK 2016 w Social Media


    Przejdź do relacji w social media