Przez trzy dni Wrocław będzie żyć książką i czytaniem. Co wybrać, gdzie pójść? Polecamy osiem najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń.
W piątek warto zarezerwować czas na spotkanie z Tomaszem Raczkiem w MBP przy ul. Reja. Znany dziennikarz będzie promować swoją najnowszą książkę „Kultowe rozmowy" ze znanymi paniami - pisarkami, wokalistkami, dziennikarkami.
Także w piątek można powędrować na pl. Nowy Targ, by wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych w ramach Goethe Institut Pop-up Pavillon. Tam dla odmiany można potańczyć w słuchawkach ramach Silent Disco. Stamtąd jest niedaleko do Przejścia Garncarskiego, w którym trwać będzie Noc ukraińskiej poezji i muzyki NON STOP.

Światowa Stolica Książki UNESCO Wrocław 2016
Spotkania z autorami / Dla dzieci / Dla seniorów / Dla wszystkich / ESK / LiteraturaWrocław - różne lokalizacje wg programu dnia
Sobota przyniesie najwięcej wydarzeń. My polecamy spotkanie z autorem norweskich kryminałów Jo Nesbo. Wprawdzie na to wydarzenie rozeszły się już wejściówki, ale o godz. 14.30 w Capitolu będzie można poprosić pisarza o autograf. Na takie spotkanie nie są potrzebne wejściówki.
Europejska Noc Literatury rozpocznie się o godz. 19. Znani aktorzy będą czytać fragmenty sztuk Szekspira w 10 różnych miejscach. Nocny spacer w klimacie teatru elżbietańskiego może okazać się bardzo pouczający i rozrywkowy.
Swoją Europejską Noc Literatury będą mieć też dzieci o godz. 15 w Barbarze. Dziennikarze radiowej Trójki – Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś będą czytać dzieciom fragmenty książek Jo Nesbo o Doktorze Proktorze, które ukazały się nakładem wydawnictwa Czarna Owieczka.
Wieczorem kolejna znana postać - Christian „Flake” Lorenz, klawiszowiec zespołu Rammstein spotka się z fanami w Goethe-Institut Pop Up Pavillon. Będzie mówić o cenie niezależności, życiu w cieniu wielkiej historii, poszukiwaniu korzeni i utopijnych ideach NRD.
Nocą (po godz. 20) można wybrać się do Mediateki. MBP zaprasza czytelników do wzięcia udziału we wspólnej nocnej zabawie literacko-kryminalnej „Morderstwo w bibliotece" z wrocławskimi autorami. Tropem książek Nadii Szagdaj, Marty Mizuro i Andrzeja Szynkiewicza czytelnicy będą rozwiązywać zagadkę kryminalną w formie gry miejskiej zorganizowanej w bibliotece.
Pamiętajcie: Każdy, kto w sobotę 23 kwietnia będzie podróżował z książką lub czytnikiem e-booków w miejskim autobusie lub tramwaju, nie będzie musiał kasować biletu! Kwietniową odsłonę akcji „Książka za bilet” organizuje Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.