Nr projektu. 175

Rewitalizacja podwórza w kwadracie ulic: Wyszyńskiego, Daszyńskiego, Żeromskiego i Orzeszkowej (wydzielenie miejsc parkingowych, segregacji odpadów i placu zabaw, nasadzenia roślinności, ścieżki). [WBO. 2017]

Głosów: 281

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
  • Próg budżetowy: do 750 000 zł

Uzasadnienie

Podwórze w przedmiotowym kwadracie ulic wymaga uporządkowania i wydzielenia miejsc składowania odpadów. Potrzebny jest ogrodzony plac zabaw dla dzieci. Należy wydzielić dwa (a nie jedno jak do tej pory) miejsca składowania odpadów łącznie z ich zadaszeniem i maskowaniem roślinnością. Niezbędne są wydzielone miejsca parkingowe aby nie było chaosu. Należy wydzielić i utwardzić drogi dojazdowe oraz ścieżki dla pieszych. Bardzo pożądane jest nasadzenie roślinności, która sprawiłaby że wnętrze podwórza mogłoby stanowić przyjemne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że konieczne jest etapowanie inwestycji. W pierwszym etapie niezbędne jest wykonanie dokumentacji projektowej dla całego terenu oraz wykonanie odwodnienia, ciągów komunikacyjnych i zieleni. W kolejnych etapach możliwe będzie wyposażenie terenu w małą architekturę oraz urządzenia rekreacyjne. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: Kwadrat ulic: Wyszyńskiego, Daszyńskiego, Orzeszkowej, Żeromskiego

Osiedle: Ołbin

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

281

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 277
Papier 4

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 171
Mężczyźni 110

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.