Nr projektu. 310
Górka Słowiańska - naprawa nawierzchni [WBO. 2022]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 300 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł
- Projekt osiedlowy
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. W zakresie planowanych do realizacji konieczne jest uwzględnienie rozwiązań umożliwiających odprowadzanie wody na spadkach - dodatkowego wprowadzenia wodowpustów, zmiana profilu, ewentualnie wprowadzenie stopni oraz przebudowa warstw drogowych. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 300 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. W zakresie planowanych do realizacji konieczne jest uwzględnienie rozwiązań umożliwiających odprowadzanie wody na spadkach - dodatkowego wprowadzenia wodowpustów, zmiana profilu, ewentualnie wprowadzenie stopni oraz przebudowa warstw drogowych. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 300 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.
Opis projektu
Górka Słowiańska została kilka lat temu wyremontowana, jednak nawierzchnia, którą zastosowano, nie sprawdza się zupełnie w deszczowe, mokre dni. Tworzy się wtedy błoto, a woda zamiast wsiąkać, tworzy mazistą breję. Dodatkowo piach, który tworzył warstwę wierzchnią spływa na sam dół, a po deszczu jest wnoszony łopatą przez pracowników. Wniosek dotyczy wymiany nawierzchni na Górce Słowiańskiej - od strony ul. Namysłowskiej.
Uzasadnienie projektu
Korzystanie z ładnie zagospodarowanej infrastruktury Górki Słowiańskiej jest w deszczowe dni utrudnione ze względu na zły wybór nawierzchni. Przez ostatnie kilka lat ulewne deszcze zdegradowały wejście na Górkę od strony ul. Namysłowskiej, zrobiła się charakterystyczna dla wąwozów "erozja hydrologiczna", wychodzą na wierzch zutylizowane tu kilkadziesiąt lat temu cegły/gruz. Cały piach z tego wejścia spływa na dół, na schody. Nie jest to ani wygodne, ani estetyczne.
Grupa beneficjentów projektu
Beneficjentami projektu będą mieszkańcy osiedli Nadodrze, ale też sąsiedniego Kkeczkowa i Ołbina. Z Górki korzystają osoby starsze, dzieci, rodzice z dziećmi, młodzież, osoby wyprowadzające psy.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
10.000
Elementy projektu
80 x naprawa nawierzchni w m2
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Górka Słowiańska, wejście od ul. Namysłowskiej
Osiedle: Nadodrze
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.