Nr projektu. 272

Zielony Borek [WBO. 2022]

Głosów: 416

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 700 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Tomasz Turalski

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami.
1. Park Południowy: ocena pozytywna w zakresie wykonania badania stanu zanieczyszczenia chemicznego i biologicznego stawu.
2. Park Anielewicza: ocena pozytywna w zakresie wykonania badania stanu zanieczyszczenia chemicznego i biologicznego stawu.
3. Park Uśmiechu: ocena pozytywna w zakresie doposażenia parku w kłody dla psów. Ocena negatywna w zakresie doposażenia parku w bujakoławki z uwagi na konieczność zachowania stref bezpieczeństwa pomiędzy urządzeniami istniejącymi. Zarząd Zieleni Miejskiej posiada projekt zagospodarowania terenu. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
4. Remont chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Racławickiej i ul. Jastrzębiej: ocena pozytywna.
5. Remont nawierzchni chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Jaworowej i ul. Januszowickiej: ocena pozytywna.
Remont chodników powinien uwzględniać założenia opracowanej "Koncepcji rewitalizacji osiedla Borek" opracowanej przez Spółkę Wrocławskie Inwestycje.
W zakresie montażu kubłów na psie odchody informujemy, że Miasto odchodzi już od stawiania koszy na śmieci dedykowanych wyłącznie na odchody zwierząt domowych. W związku z powyższym rekomendujemy postawienie zwykłych koszów na śmieci.
W pozostałym zakresie projekt został oceniony negatywnie. Lider nie wskazał dokładnie, w której lokalizacji mają znajdować się poszczególne elementy projektu. W związku z tym nie jest możliwe dokonanie oceny i wyceny projektu. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt ocenionych pozytywnie elementów projektu wynosi 700 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami.
Park Południowy: ocena pozytywna w zakresie wykonania badania stanu zanieczyszczenia chemicznego i biologicznego stawu.
Park Anielewicza: ocena pozytywna w zakresie wykonania badania stanu zanieczyszczenia chemicznego i biologicznego stawu.
Park Uśmiechu: ocena pozytywna w zakresie doposażenia parku w kłody dla psów. Ocena negatywna w zakresie doposażenia parku w bujako-ławki z uwagi na konieczność zachowania stref bezpieczeństwa pomiędzy urządzeniami istniejącymi. ZZM posiada projekt zagospodarowania terenu. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Remont chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Racławickiej i ul. Jastrzębiej: ocena pozytywna.
Remont nawierzchni chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Jaworowej i ul. Januszowickiej: ocena pozytywna.
Remont chodników powinien uwzględniać założenia opracowanej "Koncepcji rewitalizacji osiedla Borek" opracowanej przez Spółkę Wrocławskie Inwestycje.
W zakresie montażu kubłów na psie odchody informujemy, że Miasto odchodzi już od stawiania koszy na śmieci dedykowanych wyłącznie na odchody zwierząt domowych. W związku z powyższym rekomendujemy postawienie zwykłych koszów na śmieci.
W pozostałym zakresie projekt został oceniony negatywnie. Lider nie wskazał dokładnie, w której lokalizacji mają znajdować się poszczególne elementy projektu. W związku z tym nie jest możliwe dokonanie oceny i wyceny projektu. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt ocenionych pozytywnie elementów projektu wynosi 700 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Badanie stanu zanieczyszczenia stawu w Parku Południowym oraz w Parku przy placu Mordechaja Anielewicza
Wyposażenie Parku Uśmiechu w urządzenia do zabawy - komplet
Remont nawierzchni 150 mb chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Racławickiej i ul. Jastrzębiej
Remont nawierzchni 150 mb chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Jaworowej i ul. Januszowickiej
2 szt. kubłów na psie kupki

Uzasadnienie projektu

Na Osiedlu Borek widoczna jest potrzeba inwestowania w tereny zielone, zwiększanie dbałości o nie jak też i pogłębianie siły ich uroku i udostępnianie ich w większym stopniu mieszkańcom.

Grupa beneficjentów projektu

Wszyscy mieszkańcy osiedla Borek. Szacowana liczba użytkowników: około 5 000 do 15 000 mieszkańców.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Szacowana liczba użytkowników: około 5 000 do 15 000 mieszkańców. Beneficjentami będą również następne pokolenia dla których zasadzimy drzewa-rosnące wiele lat.

Elementy projektu

300 x Remont nawierzchni chodnika mb.
2 x Badanie stanu zanieczyszczenia stawu
2 x Kubły na psie kupki
2 x Dwie kłody dla psów w Parku Uśmiechu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Borek

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

416

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 416
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 237
Mężczyźni 179

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.