Nr projektu. 272
Zielony Borek [WBO. 2022]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 700 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Tomasz Turalski
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami.
1. Park Południowy: ocena pozytywna w zakresie wykonania badania stanu zanieczyszczenia chemicznego i biologicznego stawu.
2. Park Anielewicza: ocena pozytywna w zakresie wykonania badania stanu zanieczyszczenia chemicznego i biologicznego stawu.
3. Park Uśmiechu: ocena pozytywna w zakresie doposażenia parku w kłody dla psów. Ocena negatywna w zakresie doposażenia parku w bujakoławki z uwagi na konieczność zachowania stref bezpieczeństwa pomiędzy urządzeniami istniejącymi. Zarząd Zieleni Miejskiej posiada projekt zagospodarowania terenu. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
4. Remont chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Racławickiej i ul. Jastrzębiej: ocena pozytywna.
5. Remont nawierzchni chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Jaworowej i ul. Januszowickiej: ocena pozytywna.
Remont chodników powinien uwzględniać założenia opracowanej "Koncepcji rewitalizacji osiedla Borek" opracowanej przez Spółkę Wrocławskie Inwestycje.
W zakresie montażu kubłów na psie odchody informujemy, że Miasto odchodzi już od stawiania koszy na śmieci dedykowanych wyłącznie na odchody zwierząt domowych. W związku z powyższym rekomendujemy postawienie zwykłych koszów na śmieci.
W pozostałym zakresie projekt został oceniony negatywnie. Lider nie wskazał dokładnie, w której lokalizacji mają znajdować się poszczególne elementy projektu. W związku z tym nie jest możliwe dokonanie oceny i wyceny projektu. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt ocenionych pozytywnie elementów projektu wynosi 700 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami.
Park Południowy: ocena pozytywna w zakresie wykonania badania stanu zanieczyszczenia chemicznego i biologicznego stawu.
Park Anielewicza: ocena pozytywna w zakresie wykonania badania stanu zanieczyszczenia chemicznego i biologicznego stawu.
Park Uśmiechu: ocena pozytywna w zakresie doposażenia parku w kłody dla psów. Ocena negatywna w zakresie doposażenia parku w bujako-ławki z uwagi na konieczność zachowania stref bezpieczeństwa pomiędzy urządzeniami istniejącymi. ZZM posiada projekt zagospodarowania terenu. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Remont chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Racławickiej i ul. Jastrzębiej: ocena pozytywna.
Remont nawierzchni chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Jaworowej i ul. Januszowickiej: ocena pozytywna.
Remont chodników powinien uwzględniać założenia opracowanej "Koncepcji rewitalizacji osiedla Borek" opracowanej przez Spółkę Wrocławskie Inwestycje.
W zakresie montażu kubłów na psie odchody informujemy, że Miasto odchodzi już od stawiania koszy na śmieci dedykowanych wyłącznie na odchody zwierząt domowych. W związku z powyższym rekomendujemy postawienie zwykłych koszów na śmieci.
W pozostałym zakresie projekt został oceniony negatywnie. Lider nie wskazał dokładnie, w której lokalizacji mają znajdować się poszczególne elementy projektu. W związku z tym nie jest możliwe dokonanie oceny i wyceny projektu. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt ocenionych pozytywnie elementów projektu wynosi 700 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Badanie stanu zanieczyszczenia stawu w Parku Południowym oraz w Parku przy placu Mordechaja Anielewicza
Wyposażenie Parku Uśmiechu w urządzenia do zabawy - komplet
Remont nawierzchni 150 mb chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Racławickiej i ul. Jastrzębiej
Remont nawierzchni 150 mb chodnika przyległego do skweru na rogu ul. Jaworowej i ul. Januszowickiej
2 szt. kubłów na psie kupki
Uzasadnienie projektu
Na Osiedlu Borek widoczna jest potrzeba inwestowania w tereny zielone, zwiększanie dbałości o nie jak też i pogłębianie siły ich uroku i udostępnianie ich w większym stopniu mieszkańcom.
Grupa beneficjentów projektu
Wszyscy mieszkańcy osiedla Borek. Szacowana liczba użytkowników: około 5 000 do 15 000 mieszkańców.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Szacowana liczba użytkowników: około 5 000 do 15 000 mieszkańców. Beneficjentami będą również następne pokolenia dla których zasadzimy drzewa-rosnące wiele lat.
Elementy projektu
300 x Remont nawierzchni chodnika mb.
2 x Badanie stanu zanieczyszczenia stawu
2 x Kubły na psie kupki
2 x Dwie kłody dla psów w Parku Uśmiechu
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Borek
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.