Nr projektu. 223

Kolej na Zakrzów i Psie Pole - chodnik, oświetlenie, zieleń [WBO. 2022]

Głosów: 812

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, z wyłączeniem przebudowy chodnika na ul. Dobroszyckiej w ciąg pieszo-rowerowy. Brak możliwości poszerzenia chodnika ze względu na istniejący drzewostan po obu stronach oraz ryzyko, że prace związane z przebudową spowodowałyby uszkodzenie strefy korzeniowej drzew, co jest sprzeczne § 2 ust. 2 pkt 3) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, z wyłączeniem przebudowy chodnika na ul. Dobroszyckiej w ciąg pieszo-rowerowy. Brak możliwości poszerzenia chodnika ze względu na istniejący drzewostan po obu stronach, prace związane z przebudową spowodowałyby uszkodzenie strefy korzeniowej drzew, co jest sprzeczne z zasadami WBO. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Chcemy ułatwić dojście do dworca Psie Pole od strony Zakrzowa i sprawić, by okolica dworca była bardziej przyjazna. W zakres projektu wchodzi:
1) budowa oświetlenia drogowego wzdłuż ul. Siedzikówny
2) obsadzenie gminnych trawników koło dworca kwitnącymi krzewami, dosadzenie drzew w brakujących miejscach, pnącza na wiatach rowerowych
3) uporządkowanie placu przed dworcem, przebudowa nawierzchni, stworzenie przestrzeni do oczekiwania na pociąg z dodatkowymi miejscami do siedzenia

Uzasadnienie projektu

Obecne dojście do dworca od strony Zakrzowa jest bardzo problematyczne. Za przejazdem kolejowym z powodu nierówności na chodniku można sobie skręcić nogę, a wzdłuż ul. Siedzikówny trzeba iść poboczem, bo chodnika w ogóle nie ma. Codziennie przemierza tę trasę wiele osób korzystających z pociągów, mieszkających i pracujących na Zakrzowie (m.in. KRD, Kaczmarski, NFG) czy chcących dostać się na Psie Pole. Oświetlenie tego miejsca jest niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa po zmroku. Okolicy dworca przyda się natomiast odmiana. W tej chwili jest dużo kurzu i betonu, mało zieleni, w lecie brak tak potrzebnego cienia, w dodatku nie ma nawet gdzie usiąść. Czas odmienić tę przestrzeń, ważną dla mieszkańców osiedla.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy Psiego Pola i Zakrzowa dojeżdżający pociągami, pracownicy firm przy ul. Siedzikówny, osoby zamieszkujące budynek dworca, a także oczekujące na przyjazd bliskich i przechodzące koło dworca.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

ok. 30 tys. osób

Elementy projektu

1 x nasadzenia drzew i krzewów
2 x modułowe instalacje roślinne połączone z siedziskami
2 x pnącza na wiatach rowerowych
1 x przebudowa nawierzchni przed dworcem
1 x tablica historyczna
1 x budowa oświetlenia na ul. Siedzikówny

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: ul. Siedzikówny, ul. Dobroszycka, plac przed dworcem Wrocław Psie Pole

Osiedle: Psie Pole-Zawidawie

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

812

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 812
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 464
Mężczyźni 348

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.