Nr projektu. 210

Drabinki do ćwiczeń. "Street Workout" na Placu Grunwaldzkim, przy Politechnice [WBO. 2022]

Głosów: 97

Kategoria: sport

Budżet zweryfikowany: 600 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym. Wskazany teren ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków i podlega opiniowaniu Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zarząd Zieleni Miejskiej dysponuje dokumentacją projektową Skweru im. Ireny Sendlerowej. Realizacji projektu musi być zgodna z przedmiotową dokumentacją projektową. Ze środków Funduszu Osiedlowego realizowane będzie oświetlenie terenu, w związku z tym w przypadku wygranej projektu prace będą musiały być ze sobą skoordynowane. Wskazane we wniosku podłoże z otoczaków jest niewłaściwe dla kalisteniki - wymagana jest nawierzchnia bezpieczna, która zostanie ustalona na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. W przypadku wygranej projektu montaż worków bokserskich w zestawie street workout będzie odbywał się we własnym zakresie przez użytkowników. Szacunkowy koszt pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 600 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 210 i 213. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Wskazany teren ujęty jest w gminnej ewidencji zabytków i podlega opiniowaniu Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zarząd Zieleni Miejskiej dysponuje dokumentacją projektową Skweru im. Ireny Sendlerowej. Realizacji projektu musi być zgodna z przedmiotową z dokumentacją projektową. Ze środków Funduszu Osiedlowego realizowane będzie oświetlenie terenu, w związku z tym w przypadku wygranej projektu prace będą musiały być ze sobą skoordynowane. Wskazane we wniosku podłoże z otoczaków jest niewłaściwe dla kalisteniki - wymagana jest nawierzchnia bezpieczna, która zostanie ustalona na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Ocena negatywna w zakresie worków bokserskich, ponieważ nie są przystosowane do montażu w terenach zewnętrznych, nie są odporne na czynnik atmosferyczne i są narażone na dewastację. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 600 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.

Opis projektu

Projekt polega na zainstalowaniu drabinek do ćwiczeń, wyposażonych w dwa haki na worki
bokserskie, na Placu Grunwaldzkim, na skwerze Ireny Sendlerowej, przy ulicy Ignacego
Łukasiewicza.

Uzasadnienie projektu

Realizacja projektu umożliwi mieszkańcom Placu Grunwaldzkiego, studentom uczącym się na okolicznych
uczelniach, osobom pracującym w okolicznych, licznych zakładach pracy, pełne wykorzystanie terenu do
wypoczynku i rekreacji. Siłownia na wolnym powietrzu pozwoli na zorganizowanie czasu wolnego dla
młodzieży mieszkającej na naszym osiedlu.
Natomiast ogólnodostępne worki bokserskie będą atrakcyjnym i unikalnym elementem tej instalacji, który
sprawi dużo radości ludziom w każdym wieku.
Ze względu na możliwość dewastacji lub kradzieży worków, nie będą one stałym elementem instalacji, jednak
drabinki powinny być wyposażone w haki umożliwiające ich zawieszenie oraz w małe zadaszenie chroniące
worki przed opadami atmosferycznymi. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane przez "lidera tego projektu"
na drabinkach obok Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Chopina i zdaje ono egzamin.
Realizacja projektu przyczyni się do integracji społeczności lokalnej oraz umożliwi rozwój aktywności fizycznej
wśród mieszkańców Osiedla.

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjentami projektu będą zarówno osoby zainteresowane sportem jak ludzie chcący się zrelaksować i wyprostować po dniu pracy lub nauki.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Ze względu na położenie drabinek w centrum miasta, niedaleko uczelni i ruchliwej ulicy, beneficjentów projektu będzie dużo. Można założyć, że beneficjentów będzie kilkadziesiąt tysięcy.

Elementy projektu

1)Podłoże
2)Obrzeża betonowe
3)Zestaw drabinek do "street workout-u" z hakami do worków bokserskich

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Idealnym miejscem na umiejscowienie drabinek wydaje się betonowa płyta fundamentowa, która w zamierzchłych czasach pełniła chyba rolę dużej szachownicy. To miejsce jest neutralne dendrologicznie :)

Osiedle: Plac Grunwaldzki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

97

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 97
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 41
Mężczyźni 56

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.