Nr projektu. 209

Oława Białoskórnicza - odtworzenie malowniczego zakątka miasta, etap I. [WBO. 2022]

Głosów: 84

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Dla wskazanego terenu została już opracowana dokumentacja projektowa na realizację skweru, która została wykonana w ramach projektu "Zieleń dla Wrocławia" z poprzedniej edycji WBO. Zlecanie nowej dokumentacji projektowej byłoby działaniem niegospodarnym, a przez to sprzecznym z § 2 ust. 2 pkt 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt jest możliwy do realizacji tylko zgodnie z posiadana przez Zarząd Zieleni Miejskiej dokumentacją, która obejmuje wykonanie nawierzchni z płyt betonowy, podestu drewnianego, oświetlenia oraz wykonanie nasadzenia drzew, krzewów oraz bylin. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Dla wskazanego terenu istnieje już dokumentacja projektowa na realizację skweru, która została wykonana w ramach projektu "Zieleń dla Wrocławia" z poprzedniej edycji WBO. Zlecanie nowej dokumentacji projektowej byłoby działaniem niegospodarnym, a przez to sprzecznym z § 2 ust. 2 pkt 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt jest możliwy do realizacji tylko zgodnie z posiadana w Zarządzie Zieleni Miejskiej dokumentacją, która obejmuje wykonanie nawierzchni z płyt betonowy, podestu drewnianego, oświetlenia oraz wykonanie nasadzenia drzew, krzewów oraz bylin. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu.

Opis projektu

Remont placu przez wykonanie nowej nawierzchni z płyt betonowy, podestu drewnianego, oświetlenia oraz wykonanie nasadzenia drzew, krzewów oraz bylin.

Uzasadnienie projektu

Nieciekawy skwer będący swoistym odpadem po budowie trasy W-Z w połączeniu ze "skarbami" kryjącymi się pod ziemią, zasługuje na próbę odtworzenia malowniczego zakątka Starego Miasta wpisanego do rejestru zabytków i uznanego za pomnik historii.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy miasta i turyści.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

700000

Elementy projektu

1 x remont placu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Stare Miasto

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

84

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 84
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 39
Mężczyźni 45

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.