Nr projektu. 205

Bezpieczne przejście przez ulicę Turniejową [WBO. 2022]

Głosów: 38

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 500 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Konrad Gorzelnik

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, ale ul. Turniejowa objęta jest strefą uspokojonego ruchu, w której obowiązujące przepisy dopuszczają przechodzenie przez jezdnię bez konieczności wyznaczania przejść dla pieszych. Piesi korzystają wówczas z przepisów ogólnych Prawa o ruchu drogowym, a kierowcy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności. Dlatego najbardziej właściwe byłoby, zamiast wnioskowanego wyniesionego przejścia dla pieszych, zastosować inne uspokojenie ruchu w rejonie skrzyżowania, które umożliwi bezpieczne przekraczanie jezdni, np. wyniesiona tarcza skrzyżowania lub esowanie toru jazdy w ciągu ul. Turniejowej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie, ale ul. Turniejowa objęta jest strefą uspokojonego ruchu, w której obowiązujące przepisy dopuszczają przechodzenie przez jezdnię bez konieczności wyznaczania przejść dla pieszych. Piesi korzystają wówczas z przepisów ogólnych Prawa o ruchu drogowym, a kierowcy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności. Dlatego najbardziej właściwe byłoby, zamiast wnioskowanego wyniesionego przejścia dla pieszych, zastosować inne uspokojenie ruchu w rejonie skrzyżowania, które umożliwi bezpieczne przekraczanie jezdni. Na przykład wyniesiona tarcza skrzyżowania lub esowanie toru jazdy w ciągu ul. Turniejowej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Uspokojenie ruchu na ulicy Turniejowej, umożliwiające bezpieczne poruszanie się na drugą stronę ulicy a także wymuszające zmniejszenie prędkości przejeżdżających tą ulicą pojazdów.

Uzasadnienie projektu

W okolicy proponowanego przejścia odbywa się zauważalny ruch pieszych. Wiele osób spaceruje tędy idąc od strony Radia Wrocław i podążając dalej przez teren hotelu Novotel. Także lokalni mieszkańcy często pokonują w tym miejscu ulicę, kierując się np. do pobliskiego paczkomatu. Jednocześnie we wskazanej lokalizacji brak jest możliwości bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy. Szczególnie niebezpieczne są pojazdy nadjeżdżające od strony al. Karkonoskiej gdzie wyjeżdżają zza łuku i są z tego powodu widoczne dopiero kiedy są już bardzo blisko a jedocześnie są już w tym momencie wyraźnie rozpędzone. Z tego powodu częstym widokiem są w tym miejscu rodziny z dziećmi wyczekujące nerwowo na moment kiedy będą będą mogły przebiec na drugą stronę

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy osiedla Partynice-Krzyki. Osoby udające się na koncerty lub inne wydarzenia kulturalne odbywające się w budynku Radia Wrocław.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

3000

Elementy projektu

1 x uspokojenie ruchu w rejonie skrzyżowania
2 x dostosowanie chodnika
1 x projekt architektoniczny

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Krzyki-Partynice

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

38

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 38
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 20
Mężczyźni 18

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.