Nr projektu. 124
Plac Zabaw "Wesoła Trójeczka" [WBO. 2022]
Kategoria: place zabaw
Budżet zweryfikowany: 550 000 zł
Status: Niewybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 1 000 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Dorota Turkowska
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Przy wykonywaniu projektu należy pozostawić 30% terenu biologicznie czynnego, ostateczny kształt realizacji powinien korespondować z kontekstem historycznej zabudowy oraz szanować ustalenia wynikające z opracowanej dokumentacji na podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 550 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Przy wykonywaniu projektu należy pozostawić 30% terenu biologicznie czynnego, ostateczny kształt realizacji powinien korespondować z kontekstem historycznej zabudowy oraz szanować ustalenia wynikające z opracowanej dokumentacji na podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 550 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Obecny plac zabaw nie posiada właściwej nawierzchni dostosowanej do potrzeb dzieci. Trawiasta część przy tak intensywnym użytkowaniu nie jest możliwa do utrzymania. W czasie codziennego korzystania z placu dzieci bawią się na pylącej, ubitej ziemi. Podczas upalnych dni przestrzeń placu zabaw zmienia się w klepisko zasypane pyłem wyschniętej ziemi. Urządzenia znajdujące się w przedszkolnym ogrodzie również są w złym stanie technicznym. Głównym celem stworzenia nowego placu zabaw dla dzieci jest to, aby zabawa była wielowymiarowa, zachęcała do eksperymentowania, angażowała wszystkie zmysły, rozwijała motorykę, inspirowała, a przede wszystkim sprawiała radość dzieciom.
Uzasadnienie projektu
Celem projektu jest modernizacja oraz rozbudowa obecnego placu zabaw, wraz z nadaniem mu nowej funkcji edukacyjnej, aby urozmaicić możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Chcemy wspierać harmonijny rozwój dzieci, pobudzić ich wyobraźnię, ciekawość świata oraz oddziaływać na ich zmysły i emocje. Dopełnieniem wrażenia estetycznego i jednocześnie podniesieniem walorów zdrowotnych pobytu dzieci na świeżym powietrzu będzie wzbogacenie terenu zieleni o nowe nasadzenia drzew, krzewów oraz roślin ozdobnych. Bezpiecznemu korzystaniu z urządzeń sprzyjać będzie zamontowany przy wejściu regulamin korzystania z placu zabaw.
Grupa beneficjentów projektu
Plac zabaw dla dzieci uczęszczających do przedszkola "Wesoła Trójeczka" oraz dzieci z osiedla
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
120
Elementy projektu
1 x urządzenie - zestaw zabawowy dla dzieci w wieku 3-6 lat
3 x Tablice aktywności - eko memory, które pozwolą najmłodszym odpowiedzieć na pytanie np.: Jaki trop zostawia niedźwiedź? Jak wygląda liść dębu?
1 x huśtawka wieloosobowa typu - bocianie gniazdo
1 x piaskownica wraz z drewnianym podestem
3 x trampoliny terenowe
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Ołbin
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.