Nr projektu. 10

PROJEKT WYCOFANY NA WNIOSEK LIDERA Wzgórze TARNOGAJSKIE - lokalne centrum relaksu [WBO. 2021]

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Krzysztof Mazurkiewicz

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że ze względu fakt, iż wzgórze powstało z usypanych warstw gruzu i śmieci przykryte masami ziemi (nasyp niekontrolowany) przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac konieczne będzie wykonanie ekspertyzy sanitarnej, która pozwoli określić czy przed upływem 50 lat od dnia unieczynnienia wysypiska możliwe będzie zagospodarowanie ww. terenu oraz wykonanie badań gruntowych dla sprawdzenia podłoża, jak również wykonanie innych koniecznych badań, poprzedzających lokalizacje funkcji rekreacyjnych dla terenu o takiej powierzchni. Ze względu na dużą powierzchnię teren wymaga stworzenia kompleksowego projektu (koncepcji) zagospodarowania z podziałem na etapy, na podstawie którego będzie możliwe przystąpienie do realizacji prac. W ramach pierwszego etapu należy przeprowadzić ekspertyzy wzgórza, badanie gruntu, opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, uporządkowanie terenu, realizacja wybranego fragmentu I etapu. Ponadto koncepcja zagospodarowania wzgórza musi dowiązać się funkcjonalnie i przestrzennie do opracowanej koncepcji Promenady Krzyckiej oraz zaprojektowanych w ramach realizacji promenady i poprzednich edycji WBO tras pieszych i rowerowych wokół Wzgórza Tarnogajskiego. Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 10, 59, 352.
Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że ze względu fakt, iż wzgórze powstało z usypanych warstw gruzu i śmieci przykryte masami ziemi (nasyp niekontrolowany) przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac konieczne będzie wykonanie ekspertyzy sanitarnej, która pozwoli określić czy przed upływem 50 lat od dnia unieczynnienia wysypiska możliwe będzie zagospodarowanie ww. terenu oraz wykonanie badań gruntowych dla sprawdzenia podłoża, jak również wykonanie innych koniecznych badań, poprzedzających lokalizacje funkcji rekreacyjnych dla terenu o takiej powierzchni. Ze względu na dużą powierzchnię teren wymaga stworzenia kompleksowego projektu (koncepcji) zagospodarowania z podziałem na etapy, na podstawie którego będzie możliwe przystąpienie do realizacji prac. W ramach pierwszego etapu należy przeprowadzić ekspertyzy wzgórza, badanie gruntu, opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, uporządkowanie terenu, realizacja wybranego fragmentu I etapu. Ponadto koncepcja zagospodarowania wzgórza musi dowiązać się funkcjonalnie i przestrzennie do opracowanej koncepcji Promenady Krzyckiej oraz zaprojektowanych w ramach realizacji promenady i poprzednich edycji WBO tras pieszych i rowerowych wokół Wzgórza Tarnogajskiego. Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 10, 59 i 352.

Opis projektu

PROJEKT WYCOFANY NA WNIOSEK LIDERA
Projekt polega na stworzeniu koncepcji zagospodarowania wzgórza zgodnej z projektem całej Promenady Krzyckiej oraz jej realizacji.
Zależy nam na uporządkowaniu terenu wzgórza oraz dróg dojścia od strony ul. Gazowej. Stworzenie ścieżek spacerowych/biegowych, ustawienie ławek ze stołami i koszy na śmieci, wyznaczenie miejsc na ognisko/grilla, a także wybiegu dla psów. W miarę możliwości oświetlenie wzgórza i drogi dojścia do niego.

Uzasadnienie projektu

Wzgórze TRANOGAJSKIE dziś jest mocno zaśmiecone a przez to niechętnie odwiedzane przez mieszkańców. Chcemy teren oddać mieszkańcom Tarnogaju przy jednoczesnym zachowaniu obecnej tam przyrody. Wzgórze jest częścią Promenady Krzyckiej a w przyszłości stworzy wraz z Parkiem TRANOGAJSKIM i HENRYKOWSKIM zielony wjazd do centrum Wrocławia.

Grupa beneficjentów projektu

Wszyscy mieszkańcy osiedli TARNOGAJ, HUBY, GAJ od 0 do 100+

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Wszyscy mieszkańcy osiedli TARNOGAJ, HUBY, GAJ i JAGODNO około 60 000 osób

Elementy projektu

ekspertyza wzgórza,
badanie gruntu,
opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu,
opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej,
uporządkowanie terenu,
realizacja wybranego fragmentu I etapu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Tarnogaj

Załączniki

Kontakt z liderem projektu