Nr projektu. 58

„NA SAFARI POD KILIMANDŻARO” = WIOSKA AFRYKAŃSKA [WBO. 2020]

Głosów: 150

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: MONIKA WAWRZYNKIEWICZ

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Z zakresu projektu należy wyłączyć wykonanie studni - brak wykonalności technicznej. Jest to niewskazane ze względu na fakt, że woda ze studni głębinowych często nie nadaje się do spożycia. Nie ma pewności, że woda ze studni będzie cały czas czysta. W okresach deszczowych i po nich woda ze studni nie nadaje się do spożycia ze względu na ilość bakterii spłukiwanych do gruntu. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja wymaga opracowania koncepcji zagospodarowania całego terenu, która zostanie poddana pod konsultacje społeczne. Projekt wymaga etapowania. Zakres prac jest możliwy do wykonania w obszarze działki nr 3/7, AM-1, obręb Zalesie. Ponadto informujemy, że w granicach przedmiotowego terenu podjęta została uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie alei Jana Kochanowskiego i ulicy Fryderyka Chopina we Wrocławiu (plan nr 715). Obecnie trwają prace związane z wszczęciem procedury sporządzania projektu planu oraz z przygotowaniem wstępnej koncepcji zagospodarowania. Zakres projektu nie koliduje z ustaleniami sporządzanego ww. projektu planu. Warto jednak nadmienić, że polany na zachód od górki Kilimandżaro znajdują się w obszarze zagrożonym zalaniem w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia wału przeciwpowodziowego - na podstawie opublikowanych przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego (ISOK 2018). Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Z zakresu projektu należy wyłączyć wykonanie studni - brak wykonalności technicznej. Jest to niewskazane ze względu na fakt, że woda ze studni głębinowych często nie nadaje się do spożycia. Nie ma pewności, że woda ze studni będzie cały czas czysta. W okresach deszczowych i po nich woda ze studni nie nadaje się do spożycia ze względu na ilość bakterii spłukiwanych do gruntu. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Inwestycja wymaga opracowania koncepcji zagospodarowania całego terenu, która zostanie poddana pod konsultacje społeczne.
Projekt wymaga etapowania. Zakres prac jest możliwy do wykonania w obszarze działki nr 3/7, AM-1, obręb Zalesie.
Ponadto, informujemy, że w granicach przedmiotowego terenu podjęta została uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie alei Jana Kochanowskiego i ulicy Fryderyka Chopina we Wrocławiu (plan nr 715). Obecnie trwają prace związane z wszczęciem procedury sporządzania projektu planu oraz z przygotowaniem wstępnej koncepcji zagospodarowania. Zakres projektu nie koliduje z ustaleniami sporządzanego ww. projektu planu. Warto jednak nadmienić, że polany na zachód od górki Kilimandżaro znajdują się w obszarze zagrożonym zalaniem w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia wału przeciwpowodziowego - na podstawie opublikowanych przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego (ISOK 2018).
Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 57, 58, 386, 392.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Co znajdzie się pod GÓRĄ KILIMANDŻARO:

WIOSKA AFRYKAŃSKA – Afryka kojarzy się z dzikimi wioseczkami zamieszkałymi przez afrykańskich wojowników. A czemu by nie przenieść takiej obok nas? – zwłaszcza, że obok stoi GÓRA KILIMANDŻARO!!!
Idący z daleka będą widzieć Wioseczkę, a podszedłszy bliżej zobaczą ławy piknikowe, ławki do siedzenia i altankę na świeżym powietrzu.

Uzasadnienie projektu

DRODZY CZYTAJĄCY I KOMENTUJĄCY zaraz wytłumaczę Wam to wasze wielkie zdziwienie. „Ale czemu aż taki Park?” - pewnie była waszą pierwszą myślą.
Stworzyłam ten projekt z głębi swojego serca i za każdym razem zawsze myślałam tylko o Was. Zależało mi, aby dać wam satysfakcję, dumę i frajdę. Zależało mi, byście poczuli się wyjątkowi. Mieć coś, czego inni nie mają, zawsze wprawia każdego w zadumę, uśmiech i zadowolenie – i mam szczerą nadzieję, iż nie sprawiam Wam tym żadnej przykrości?
Ja wiem, że nie pogardzilibyście zwyczajnym i prostym parkiem. Jednak czy na naganę zasługuje ten, kto pragnie dać od siebie więcej niż się od niego oczekuje? Czyż wy jako rodzice, przyjaciele, chrzestni, itp. nie powinniście wiedzieć tego najlepiej?

Grupa beneficjentów projektu

każdy, kto zechce przyjść

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Wszyscy mieszkańcy osiedla

Elementy projektu

1 x dokumentacja projektowa
1 x oczyszczenie i uporządkowanie terenu
1 x zrobienie ścieżek
1 x utworzenie WIOSKI AFRYKAŃSKIEJ: ława piknikowa afrykańska
1 x + ŁAWKA do siedzenia AFRYKAŃSKA
1 x + Altanka CHATA AFRYKAŃSKA
1 x postawienie ŁAWEK
1 x + KOSZ NA ŚMIECI

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Wszystkie wolne pola wokół Wzgórza Kilimandżaro

Osiedle: Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

150

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 150
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 86
Mężczyźni 64

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.