Nr projektu. 406

SENSORYCZNO-MUZYCZNO INTEGRACYJNY PLAC ZABAW w PARKU WSCHODNIM [WBO. 2020]

Głosów: 554

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Z uwagi na specyfikę placu zabaw - dla osób niepełnosprawnych - należy zastosować nawierzchnię poliuretanową. Zarząd Zieleni Miejskiej zlecił w marcu br. wykonanie dokumentacji projektowej na realizację placu zabaw w Parku Wschodnim (w tym: plac zabaw dla dzieci młodszych oraz plac zabaw dla dzieci starszych, strefa do ćwiczeń workout, strefa do parkouru). Realizacja projektu będzie możliwa na podstawie dokumentacji opracowanej przez ZZM. Teren znajduje się pod ochrona Miejskiego Konserwatora Zabytków. Ze wstępnych uzgodnień z MKZ wynika, że plac zabaw w Parku Wschodnim ma być lokalizowany w pobliżu istniejącego placu przeznaczonego do rozbiórki, w centralnej części parku. Teren nie jest wyposażony w oświetlenie, w związku z czym wykonanie oświetlenia jedynie placu zabaw wydaje się być niegospodarne. Ponadto zgodnie z wytycznymi MKZ projektowany plac ma być naturalistyczny z robinii akacjowej, producenci tego typu urządzeń nie posiadają huśtawki dla wózka inwalidzkiego ani karuzeli integracyjnej, ale jest możliwość zaprojektowania nawierzchni poliuretanowej, piaskownicy wyniesionej, różnych gier edukacyjnych, które będą integrować wszystkie dzieci. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 00 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Z uwagi na specyfikę placu zabaw - dla osób niepełnosprawnych należy zastosować nawierzchnię poliuretanową. Zarząd Zieleni Miejskiej zlecił w marcu br. wykonanie dokumentacji projektowej na realizację placu zabaw w Parku Wschodnim (w tym: plac zabaw dla dzieci młodszych oraz plac zabaw dla dzieci starszych,strefa do ćwiczeń workout,strefa do parkouru). Realizacja projektu będzie możliwa na podstawie dokumentacji opracowanej przez ZZM. Teren znajduje się pod ochrona Miejskiego Konserwatora Zabytków. Ze wstępnych uzgodnień z MKZ wynika, że plac zabaw w Parku Wschodnim ma być lokalizowany w pobliżu istniejącego placu przeznaczonego do rozbiórki, w centralnej części parku. Teren nie jest wyposażony w oświetlenie w związku z czym wykonanie oświetlenia jedynie placu zabaw wydaje się być niegospodarne. Ponadto zgodnie z wytycznymi MKZ projektowany plac ma być naturalistyczny z robinii akacjowej, producenci tego typu urządzeń nie posiadają huśtawki dla wózka inwalidzkiego ani karuzeli integracyjnej, ale jest możliwość zaprojektowania nawierzchni poliuretanowej, piaskownicy wyniesionej, różnych gier edukacyjnych które będą integrować wszystkie dzieci.
Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000,00 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

SENSORYCZNO-MUZYCZNO Integracyjny plac zabaw dla wszystkich dzieci i młodzieży, szczególnie dla dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnymi, aby mogli zaspokoić swoje potrzeby ruchowe, kontakt z rówieśnikami na świeżym powietrzu z rodzicami czy opiekunami,asystentami. W tej części Wrocławia brak takiego placu zabaw, więc z pewnością jest potrzebny i będzie wykorzystywany w 100% lub bardziej! Wrocław miasto spotkań i bez barier!!Pomagajmy niepełnosprawnym.

Uzasadnienie projektu

Każdy ma potrzebę ruchu na łonie natury i integracji z otoczeniem, z rówieśnikami, więc niepełnosprawni też powinni mieć takie place zabaw. Zdrowe dzieci mogą wszędzie się bawić i poradzą sobie z barierami np.piaskiem czy kamieniami, natomiast dzieci na wózkach niestety nie wjadą w takie miejsca. Plac zabaw integracyjny z bezpieczną nawierzchnią i pomocami edukacyjno-dydaktycznymi jest bardzo potrzebny i pożyteczny dla wszystkich nie tylko niepełnosprawnych. Dodatkowo na takim placu można będzie poćwiczyć,potańczyć na mini scenie. Każdy znajdzie coś dla siebie.W altance porysować,poczytać, w namiocie posiedzieć "w ukryciu". Taki plac zaspokoi wiele potrzeb dzieci zdrowych i niepełnosprawnych oraz zintegruje rodziców,mieszkańców.

Grupa beneficjentów projektu

Dzieci, młodzież, niepełnosprawni nieletni i dorośli, pozostali mieszkańcy, turyści, seniorzy.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

150 dziennie, w weekendy 500-1000 osób

Elementy projektu

1 x przygotowanie terenu+oczyszczenie
1 x montaż bezpiecznej nawierzchni
1 x tablica z regulaminem
2 x kosze na śmieci
1 x oświetlenie
1 x urządzenia na placu:2huśtawki,1bocianie gniazdo,1karuzela integracyjna,2bujaki,trampolina w gruncie
1 x huśtawka zamykana dla wózka inwalidzkiego z opiekunem
1 x instrumenty muzyczne zewnętrzne
1 x ścianka edukacyjna tyflo dla dzieci niewidomych z opisem w brajlu i audiodeskrypcją
1 x namiot do zabawy dla maluchów
1 x altanka ze stoliczkiem do rysowania,czytania dla przedszkolaków
5 x ławki dla rodziców,opiekunów
1 x miniscena do tańca,ćwiczeń z bezpiecznej nawierzchni np.40m2
2 x stolik do gier np.szachy z ławkami
1 x opracowanie projektu, dokumentacja
1 x transport

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Plac zabaw integracyjny powinien powstać w środkowej części Parku Wschodniego, gdzie teren jest średnio nasłoneczniony, aby uniknąć udarów i wycinki.

Osiedle: Księże

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

554

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 554
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 320
Mężczyźni 234

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.