Nr projektu. 397
ULICA DO ŻYCIA. Woonerf dla terenów zlokalizowanych obok Dworca Głównego PKS i PKP - Odnowa ul. Ciepłej i Wesołej (Huby) - ŁAWKI, ZIELEŃ, BEZPIECZEŃSTWO DLA WSZYSTKICH [WBO. 2020]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu: Ewa Bełko
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie, ale do jego realizacji konieczne będzie opracowanie koncepcji dla zagospodarowania całego obszaru i realizacja zgodnie z tą koncepcją. Negatywna ocena dla budowy woonerfu na ulicy Joannitów ze względu na jej znaczenie komunikacyjne. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie, ale do jego realizacji konieczne będzie opracowanie koncepcji dla zagospodarowania całego obszaru i realizacja zgodnie z tą koncepcją. Negatywna ocena dla budowy woonerfu na ulicy Joannitów ze względu na jej znaczenie komunikacyjne. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji to 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Projekt zakłada wymianę i/lub renowacje nawierzchni ulic: Ciepłej i Wesołej i umieszczenie w osi ulic ławek oraz kwietników z drzewami i krzewami. Piesi i rowerzyści będą tu mieli pierwszeństwo przed samochodami. Celem jest stworzenie ulicy bezpiecznej, o małym ruchu samochodowym i zazielenionej przy jednoczesnym zachowaniu miejsc parkingowych i funkcji komunikacyjnej czyli stworzenie tzw. Woonerf (z holederskiego), po polsku - Podworca.
Uzasadnienie projektu
Ulice są bardzo szerokie i nie pełnią roli tranzytowej, co daje ogromne możliwość utworzenia Woonef - miejsca gdzie każdy użytkownik drogi będzie się mógł bezpiecznie poruszać. Dzielnica ma zachowaną architekturę przedwojenną i zasługuje na wyeksponowanie jej na mapie miasta. Obecnie nawierzchnia ulic jest nierówna, wyłożona przedwojenną kostką brukową, parkowanie często odbywa się bez poszanowania ogólnie przyjetych zasad, stwarzając sytuacje niebezpieczne (auta parkują w dwóch liniach - równolegle do jednego boku krawężnika, co sprawia, że poruszają się po chodniku).
Grupa beneficjentów projektu
Osoby mieszkające, uczące się i pracujące na danym terenie, a także osoby przemieszczające się pieszo i rowerowo z południa Wrocławia w stronę Dworca Głównego i Rynku.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
20000
Elementy projektu
1 x wymiana nawierzchni na dł. ok 1 km
20 x ławki
60 x kwietniki z drzewami i krzewami
20 x stojaki na rowery
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Ulica Ciepła oraz Wesoła
Osiedle: Huby
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.