Nr projektu. 396

Fangorn park przy Business Garden/ul. Jaworska [WBO. 2020]

Głosów: 118

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Rafał Świętczak

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Teren po byłym cmentarzu Św. Mikołaja, znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Celem uniknięcia kolizji z grobami proponujemy ograniczyć oświetlenie do głównej alej zgodnie z jej historycznym przebiegiem. ZZM zlecił w marcu 2020 r. opracowanie koncepcji zagospodarowania przedmiotowego terenu oraz projekt budowlany dla głównego ciągu komunikacyjnego. Realizacja projektu będzie musiałaby być zgodna z koncepcją oraz projektem budowlanym. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Zgodnie z zapisami MPZP na terenie należy przeprowadzić ekshumację, w związku z powyższym dopiero na etapie kompletnej dokumentacji będzie wiadomo, czy wnioskowane środki będą wystarczające, aby zrealizować cały zakres wniosku. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Teren po byłym cmentarzu Św. Mikołaja, znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Celem uniknięcia kolizji z grobami proponujemy ograniczyć oświetlenie do głównej alej zgodnie z jej historycznym przebiegiem. ZZM zleci w marcu 2020 opracowanie koncepcji zagospodarowania przedmiotowego terenu oraz projekt budowlany dla głównego ciągu komunikacyjnego. Realizacja projektu będzie musiałaby być zgodna z koncepcją oraz projektem budowlanym.
Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Zgodnie z zapisami MPZP na terenie należy przeprowadzić ekshumację, w związku z powyższym dopiero na etapie kompletnej dokumentacji będzie wiadomo, czy wnioskowane środki będą wystarczające, aby zrealizować cały zakres wniosku. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Projekt zakłada rewitalizację istniejącego parku w tym uporządkowanie, pielęgnację istniejącej roślinności i nasadzenie nowej. Dodatkowo utwardzone zostaną przetarte już ciągi komunikacyjne. W parku zostaną zainstalowane ławki i oświetlenie. W centralnej części powstanie skwer, który będzie miejscem spotkań okolicznych mieszkańców.

Uzasadnienie projektu

Park przy ulicy Jaworskiej jest obecnie bardzo zaniedbany i pełni głównie funkcję skrótu prowadzącego z centrum handlowego Magnolia do ulicy Strzegomskiej. Wydaje się, że potencjał tego miejsca jest o wiele większy, a rewitalizacja parku może nadać mu drugie życie. Będzie to miejsce wykorzystywane zarówno przez mieszkańców okolicznych osiedli jak i pracowników pobliskich biurowców. Realizacja oświetlenia parku, a w szczegóności przejścia do CH Magnolia, zwiększy poczucie komfortu tabunów pieszych przemieszczających się tym szlakiem. W najbliższej okolicy brakuje miejsca, w którym można ukryć się przed letnim upałem lub pospacerować w otoczeniu bogatej roślinności.

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjentami projektu będą mieszkańcy okolicznych osiedli oraz pracownicy kompleksów biurowych Business Garden i CU Office

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

20000

Elementy projektu

1 x Oświetlenie parku
1 x Instalacja ławek i koszy na śmieci
1 x Utwardzenie szlaków komunikacyjnych
1 x Renowacja istniejacej zieleni i nasadzenia nowej
1 x Budowa skweru

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Szczepin

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

118

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 118
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 65
Mężczyźni 53

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.