Nr projektu. 37

ROZBUDOWA ZIELENI W PARKU MAMUTA [WBO. 2020]

Głosów: 708

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: MONIKA WAWRZYNKIEWICZ

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Wskazane w formularzu poprawkowym nowe lokalizacje zostały ocenione negatywnie, ponieważ są sklasyfikowane jako grunty rolne, co wymaga przeprowadzenia procedury płatnego odrolnienia oraz ponoszenia opłat w wysokości 10% wartości gruntu przez okres 10 lat. W związku z tym realizacja projektu w tym miejscu przekracza maksymalna kwotę na projekt WBO 2020. Tym samym projekt nie spełnia kryteriów określonych w § 2 ust. 2. pkt 10) oraz 14) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo dz. nr 1/6 AR-2, 4/3, AR-22, 2/3, AR-22, 1/4, AR-22, 1/3, AR-2 zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczone są pod budowę cmentarzu komunalnego - nie spełniają kryteriów określonych w § 2 ust. 2. pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Projekt może być jednak zrealizowany w pierwotnej lokalizacji, na terenie Parku Mamuta. ZZM posiada gotową koncepcję dla tego terenu pod nazwą „Park Wspólnotowy Ślężański Mamut”, inwestycja powinna być zrealizowana zgodnie z koncepcją i założeniem dotyczącym budowy Parku Mamuta. Projekt wymaga etapowania. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. ZZM posiada gotową już koncepcję dla tego terenu pod nazwą „Park Wspólnotowy Ślężański Mamut”, która różni się od zakresu zgłoszonym przez Lidera. W związku z powyższym proponujemy realizacji zgodnie z istniejącą koncepcją i założeniem dotyczącym budowy Parku Mamuta. Inwestycja wymaga etapowania. Szacunkowy koszt realizacji to 750 000 zł.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 36, 37. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Rozbudowa zieleni na terenie "Parku Mamuta".

Uzasadnienie projektu

DRODZY CZYTAJĄCY I KOMENTUJĄCY zaraz wytłumaczę Wam to wasze wielkie zdziwienie. „Ale czemu aż taki Park?” - pewnie była waszą pierwszą myślą.
Stworzyłam ten projekt z głębi swojego serca i za każdym razem zawsze myślałam tylko o Was. Zależało mi, aby dać wam satysfakcję, dumę i frajdę. Zależało mi, byście poczuli się wyjątkowi. Mieć coś, czego inni nie mają, zawsze wprawia każdego w zadumę, uśmiech i zadowolenie – i mam szczerą nadzieję, iż nie sprawiam Wam tym żadnej przykrości?
Ja wiem, że nie pogardzilibyście zwyczajnym i prostym parkiem. Jednak czy na naganę zasługuje ten, kto pragnie dać od siebie więcej niż się od niego oczekuje? Czyż wy jako rodzice, przyjaciele, chrzestni, itp. nie powinniście wiedzieć tego najlepiej?

Grupa beneficjentów projektu

Każdy, kto zechce przyjść

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Wszyscy mieszkańcy osiedla

Elementy projektu

1 x dokumentacja projektowa
1 x oczyszczenie i uporządkowanie terenu
1 x zrobienie ścieżek
1 x postawienie ŁAWEK
1 x KOSZ NA ŚMIECI

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Wolny teren obok Parku Mamuta

Osiedle: Oporów

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

708

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 708
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 409
Mężczyźni 299

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.