Nr projektu. 345

Park Szczytnicki - zieleń, oświetlenie, stacja naprawy rowerów, ławki i kosze [WBO. 2020]

Głosów: 478

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem i Miejskim Konserwatorem Zabytków na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem i Miejskim Konserwatorem Zabytków na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 34, 35, 225, 345. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Zaplanowano oświetlenie alei parkowych o długości około 1000 m łączących ulice Mickiewicza i Dembowskiego. Umożliwi to nie tylko spacerowanie po parku ale również pozwoli na uprawianie sportu (biegi, nordic walking) czy też sprawne przemieszczanie się na rowerze między dzielnicami. Istotnym elementem projektu jest wykonanie nasadzeń drzew i krzewów. Powinny to być drzewa wyjątkowe i majestatyczne takie jak platany czy buk zielony płaczący (niezwykle rzadko występujący). Uzupełnieniem projektu są dodatkowe ławki parkowe i kosze na śmieci oraz stacja naprawy rowerów.

Uzasadnienie projektu

Park Szczytnicki to miejsce wypoczynku i rekreacji dla wielu mieszkańców Wrocławia. Latem tętni życiem do późnych godzin wieczornych (21.00-22.00). Natomiast jesienią i zimą jest niedostępny po zmierzchu (15.30-16.00) a przecież wielu z nas chętnie poszłoby na spacer lub pobiegać czy pojeździć na rowerze w godzinach popołudniowych. Jest to niestety niemożliwe z powodu braku oświetlenia parkowego. Ideą projektu jest umożliwienie mieszkańcom Wrocławia korzystanie z tego pięknego miejsca również w okresie jesienno – zimowym jak też zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu poprzez uprawianie sportów (bieganie, nordic walking).

Grupa beneficjentów projektu

Adresatem projektu są przede wszystkim mieszkańcy osiedli Biskupin, Sępolno, Dąbie, Bartoszowice, Zacisze, Zalesie, Szczytniki.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

30 000

Elementy projektu

1 x Oświetlenie alei parkowych o długości około 1 000 m (przy rozstawie latarni co 25m daje 40 latarni typu parkowego)
1 x Uzupełniające nasadzenia drzew i krzewów
1 x Stacja naprawy rowerów
12 x Dodatkowe ławki
5 x Dodatkowe kosze na śmieci
1 x dokumentacja projektowa

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

478

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 478
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 252
Mężczyźni 226

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.